روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 55
  • 749
  • 1,336,540
بسیاری از دانشگاه‌ها در حال تربیت فارغ‌التحصیلان بیکار هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارت محور متناسب با نیازهای جامعه از دیگر اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است که در دوره جدید آن را پیگیری و اجرا خواهیم کرد.
دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی رفته بود، با تشریح برنامه‌های خود در این دانشگاه گفت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را می‌دانیم و مهم‌ترین اولویت ما افزایش کیفیت آموزش عالی است و برای آن برنامه‌های جدی داریم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه توسعه کیفی یکی از استراتژی‌های دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار کرد:‌ متاسفانه اکنون وضعیت به گونه‌ای است که آموزش برای آموزش شده است به این معنا که دانشجویان درس می‌خوانند، دکتری می‌گیرند و عضو هیات علمی می‌شوند و دانشجویانی تربیت می‌کنند که آنها هم همین روال را پیش می‌روند و این چرخه آموزش برای آموزش ادامه دارد.
وی ادامه داد: اگر در گذشته دیپلمه بیکار داشتیم اکنون به سمت دکتری بیکار می‌رویم و بسیاری از دانشگاه‌ها در حال تربیت فارغ‌التحصیلان بیکار هستند که این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی ما در دانشگاه آزاد اسلامی است که باید با هدایت و حمایت کمیسیون آموزش مجلس کسانی که صاحب ایده هستند و می‌توانند تولید اشتغال کنند را تربیت کنیم.
دکتر رهبر با بیان اینکه کشور ما رشد علمی خوبی داشته است، گفت: ما رتبه خوبی در تولید علم و مقالات ISI در دنیا داریم و معتقدیم که نباید رشد علمی متوقف شود اما تاکید ما بر علم نافذ است یعنی علمی که بتوان از طریق آن تولید ثروت داشت و برای فارغ‌التحصیلان ایجاد اشتغال کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ما در کنار کیفی‌سازی آموزش درباره سیاست متنوع‌سازی منابع درآمدی هم برنامه‌هایی داریم و یکی از این سیاست‌ها جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه و مسلمان است.
دکتر رهبر با بیان اینکه رشته‌های دانشگاهی باید متناسب با نیازهای جامعه باشد، گفت: اکنون بسیاری از رشته‌ها در راستای رفع نیاز جامعه نیست و برای حل این مشکل نیازمند تاسیس رشته‌های بین رشته‌ای متناسب را نیازهای هر منطقه هستیم. به عنوان مثال اکنون مهندس شیمی بیکار زیاد داریم و باید تلاش کنیم تا به سمت شیمی داروسازی برویم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز