روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 20
  • 654
  • 999,222
بـازیگران سینما و تئاتــر بیشتر کتاب بخوانند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و چهره ماندگار کشور در رشته فیزیک، با تاکید بر ضرورت توجه بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر به مطالعه کتاب، گفت: به نظر می رسد در این زمینه خیلی غفلت شده و باید بگویم این یک مصیبت است.
مهدی گلشنی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سینما یک دانشگاه بزرگ است و بخاطر ایفای این نقش باید جنبه آموزشی آن خیلی قوی باشد، اما سینمای امروز ما آن نقش آموزشی را که باید ایفا کند تاکنون ایفا نکرده است.
وی با تاکید بر اینکه در کشور به جنبه آموزشی سینما بسیار بی توجهی شده است، افزود: این درحالی است که یکی از نیازهای اصلی جامعه ما همواره و به ویژه در زمان حاضر، آموزش است.
این استاد دانشگاه صنعتی شریف خطاب به اهالی سینما به ویژه کارگردانان، توصیه کرد: سعی کنید هر فیلم و یا اثر سینمایی که تولید می کنید دارای یک بعد اخلاقی باشد و جامعه را به سمت اخلاقیات هدایت کند.
به باور چهره ماندگار کشور در رشته فیزیک، سینمای ایران رسالت آموزشی خود در قبال جامعه را نه تنها به درستی انجام نداده، بلکه فراموش کرده است.
گلشنی درباره تاثیر منفی فیلم‌های کمدی‌ سخیف بر فرهنگ جامعه گفت: برخی فیلم های کمدی که اخیرا از پرده برخی از سینماها اکران می شود واقعا به جایگاه سینما و به ویژه فرهنگ جامعه ما آسیب می زند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جامعه نیاز به فیلم کمدی و تفریح دارد، افزود: اما فیلم طنز هم قوائد و مرزهایی دارد که اگر رعایت نشود مانند امروز دائم شاهد آثار کمدی بسیار نازل و سخیف می شویم، اتفاقی که جامعه را به سمت جاهلی می برد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز