روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,036
  • 882
  • 994,949
بـدل‌انـدازی به بهانه فـروش سکه‌هـای قدیمـی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به دستگیری ۲ سارق بدل انداز گفت: متهمان، پس از اغفال یک شهروند به بهانه فروش سکه‌های قدیمی، اقدام به سرقت دلار‌های وی کرده بودند.
سرهنگ کارآگاه علی ولی‌پور گودرزی،گفت: چندی پیش یکی از شهروندان ساکن تهران به‌نام «علیرضا» با حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: در اولین روز مهر ماه امسال با همسرم از مهمانی به منزل باز می‌گشتم که در میانه راه با مردی آشنا شدم که پس از گفت‌وگوی‌های فراوان از مشکلات بیماری همسرش گله داشت و از اینکه اهل شمال کشور است و به‌خاطر بیماری همسرش مجبور شده تمامی اموالش را بفروشد؛ اما در زمین کشاورزی‌اش مقداری سکه پیدا کرده که قدیمی است و چون به فردی اعتماد ندارد و می‌ترسد که به کسی اطلاع دهد؛ من که دلم برایش سوخته بود سعی کردم به‌خاطر تامین هزینه‌های درمان همسرش سکه‌ها را که زیر قیمت می‌فروخت از وی خریداری کنم، اما سارقان با تهدید دلارهای من را سرقت کرده و از محل متواری شدند.
سرهنگ گودرزی در خصوص تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان پلیس، گفت: متهم پس از چندین بار تماس تلفنی با شاکی یک روز به‌همراه فردی دیگر که مدعی بود دامادش است، به خانه وی می‌رود و با اظهار اینکه می‌ترسد سکه‌ها را با خود همراه داشته باشد و به کسی اعتماد ندارد، طمع شاکی را برمی‌انگیزد و به همین ترتیب با او قرار می‌گذارد تا دفعه بعد سکه‌ها را بیاورد اما از شاکی می‌خواهد که پول‌هایش را به دلار با خود همراه داشته باشد چون قصد سفر خارج از کشور دارد تا بتواند همسرش را در کشوری دیگر درمان کند.
وی ادامه داد: به این ترتیب، شاکی اغفال شده و مبلغ ۷۰ هزار دلار تهیه و در تاریخ ۲۲ مهرماه با صاحب سکه‌ها که «عیاض» نام دارد در محوطه پایانه مسافربری غرب تهران قرار می‌گذارد تا در قبال پرداخت دلارها، سکه‌های قدیمی را از وی تحویل بگیرد که سارقان دلارهای مالباخته را ربوده و متواری شدند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: با تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان مشخص شد که سارقان به نام‌های «عیاض» و «محسن»، پس از سرقت ۷۰ هزار دلار مالباخته به شهرستان‌های شمالی کشور متواری شده‌اند و دائما از یک شهر به شهری دیگر می‌روند.
وی بیان کرد: در نهایت پس از ۲ هفته تعقیب و مراقبت‌های شبانه‌روزی و تحقیقات انجام شده این سارقان در یکی از شهرهای شمالی کشور در یک خانه استیجاری دستگیر و برای تحقیقات به تهران منتقل شدند که در نهایت به جرم خود مبنی بر سرقت از مالباخته به شیوه بدل‌اندازی اعتراف کردند.
سرهنگ گودرزی خاطرنشان کرد: در بررسی کارآگاهان از سوابق متهمان مشخص شد که پیش از این نیز آنها یک بار به شیوه بدل‌اندازی در منطقه پاکدشت تهران اقدام به سرقت کرده‌اند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه متهمان در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ تحت نظر هستند، گفت: شهروندانی که به شیوه بدل‌اندازی یا کلاهبرداری به شیوه فروش سکه‌های قدیمی از آنها سرقت یا کلاهبرداری شده می‌توانند با مراجعه به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، پیگیر شکایت خود باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز