روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
بــزودی شاهد تحقق پروژه تولید بــرق از پسماندهای شهــری خواهیم بود

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با توجه به مجوز وزارت کشور در خصوص عقد قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز امیدواریم بزودی شاهد تحقق این پروژه عظیم زیست محیطی در تبریز باشیم.
به گزارش شهریار، کریم صادق زاده در جریان بازدید از سازمان مدیریت پسماند با اعلام مطلب فوق، افزود : امیدواریم با تلاش کمسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر و همچنین مدیران شهری ابهامات موجود در خصوص این پروژه مرتفع گردد و هر چه سریع تر عملیات اجرایی احداث نیروگاه زباله سوز در تبریز آغاز شود.
نایب رئیس کمسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به تاکیدات این کمیسیون در خصوص رفع شبهات احتمالی مباحث محیط زیستی پروژه نیروگاه زباله سوز خواستار پاسخ علمی ، کارشناسی و منطقی به سوالات مطروحه از سوی کمبسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز شد .
وی افزود : نقاط ضعف و قوت این پروژه بایستی به صورت شفاف به اطلاع همگان برسد و در بررسی ها بایستی از نظرات کارشناسی همه بهره جوییم تا ایرادات و اشکالات احتمالی رفع گردد.
وی همچنین با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در خصوص مسایل کارگری و رسیدگی به مسایل رفاهی پاکبانان ، گفت : توجه به مسایل معیشتی و رفاهی زحمتکش ترین قشر شهرداری تبریز از اهمیت بسیاری برخوردار است که خوشبختانه سازمان مدیریت پسماند با جدیت تمام از چند سال پیش قدم های بزرگی در این زمینه برداشته است .
صادق زاده در خاتمه ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده مدیرعامل و مدیران و کارکنان سازمان مدیریت پسماند در خصوص اجرای پروژه های عظیم محیط زیستی و آموزش شهروندی در زمینه مدیریت بهینه پسماندهای شهری گفت : اعضای شورای اسلامی شهر تبریز سعی دارند تا با همفکری و همیاری مدیریت شهری پروژه مهم نیروگاه زباله سوز را محقق سازد تا تبریز به عنوان شهر اولین ها نخستین شهری در کشور باشد که با رعایت اصول و ضوابط محیط زیستی پشماندهای شهری را به انرژی برق تبدیل می نماید.
شایان ذکر است در این دیدار دکتر اصغری مدیرعامل سازمان پسماند گزارش مسبوطی از عملکرد پنج ساله این سازمان ارائه و توضیحات لازم را در خصوص پروژه عظیم استحصال انرژی برق از پسماندهای شهری را ارایه نمود و اظهار کرد : هدف از اجرای این پروژه در وهله اول کاهش اثرات محیط زیستی ناشی از دفن پسماندهای شهری میباشد و در وهله بعد کاهش هزینه های شهرداری مربوط به دفن پسماندهای شهری و کسب درآمد پایدار با توجه به تولید انرژی از پسماندهای شهری میباشد .
وی همچنین با اشاره به مصوبه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت احداث کارخانه های زباله سوز در کلانشهرها و چند شهر ساحلی کشور و همچنین صدور مجوز عقد قرارداد پروژه نیروگاه زباله سوز از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور ، ابراز امیدواری نمود با توجه به حساسیت کمسیون خدمات شهری نسبت به رفع شبهات و ایرادات احتمالی و تلاش این سازمان در شفاف سازی مباحث مطروحه هر چه سریع تر شاهد بهره برداری از این پروژه عظیم محیط زیستی باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز