روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 653
  • 1,001
  • 1,356,992
بلایـی که پزشک بر سر بینی دختر جوان آورد

«آیدا» سال‌ها بود به خاطر داشتن انحراف بینی و گرفتگی تنفسی با مشکلات زیادی روبه‌رو بود. ظاهر بینی‌اش چندان بد نبود اما گاهی اوقات وقتی عکس‌هایش را می‌دید در دل آرزو می‌کرد کاش بینی خوش فرم تری داشت.
با گذشت زمان و بخصوص در فصل سرد مشکلات تنفسی او نیز حادتر می‌شد. اما ترس از عمل جراحی و اتفاقاتی که از عواقب این نوع جراحی شنیده بود، باعث شد تا سال‌ها از این کار گریزان باشد. سرانجام در ۳۲ سالگی و به اصرار خانواده به کلینیکی در تهران رفت و نزد پزشک جراح بینی تحت مشاوره قرار گرفت. پزشک معالج پس از بررسی مدارک پزشکی «آیدا» و ارزیابی شرایط دختر جوان، به او پیشنهاد کرد با یک تیر دو نشان زده و علاوه بر رفع مشکلات تنفسی، جراحی زیبایی نیز داشته باشد.
«آیدا» که همیشه به فکر تغییر چهره بود از این پیشنهاد استقبال کرد و قرار شد پس از پایان تعطیلات نوروز به کلینیک رفته و جراحی شود. دو هفته بعد از جراحی با وجود پانسمان و چسب روی بینی، نمی‌توانست ظاهر و نتیجه عمل را متوجه شود. اما وقتی پانسمان را برداشتند «آیدا» تازه فهمید چه بلایی سرش آمده است. با دیدن بینی‌اش که کج شده بود شوکه شد. مشکلات تنفسی‌اش که نه تنها کم نشده بلکه بیشتر هم شده بود او را واداشت به پزشک معالجش اعتراض کند اما وی معتقد بود با یک جراحی ترمیمی همه مشکلات برطرف می‌شود. به همین خاطر با وعده و وعیدهایی که داد آیدا راضی به جراحی دوم شد. اما این بار علاوه بر انحراف و گرفتگی، یک فرورفتگی نیز در کنار استخوان بینی دختر جوان ایجاد شده بود.
«آیدا» که بعد از دو جراحی بشدت افسرده شده بود، پس از مشاوره با چند پزشک و ناامیدی از درمانش، تصمیم به شکایت گرفت و با مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی و دارویی تهران(ناحیه ۱۹ تهران) از پزشک معالج و کلینیک درمانی شکایت کرد.
تأیید قصور پزشک
حدود ۸ ماه بعد از طرح شکایت و تشکیل پرونده، نخستین جلسه کمیسیون پزشکی با حضور سه کارشناس برگزار شد و اعضا پس از بررسی مدارک و شنیدن اظهارات طرفین، عمل ترمیمی را ضروری دانستند اما از آنجا که این جراحی دوم سبب تنگی دریچه تنفسی داخلی، عدم قرینگی پره‌ها و فرورفتگی بینی شده بود، قصور پزشک محرز و به میزان ۳ درصد مقصر شناخته شد.
این نظریه با اعتراض طرفین بار دیگر در کمیسیون ۵ نفره مورد بررسی قرار گرفت اما این بار نیز اعضا رأی به قصور ۳ درصدی پزشک زیبایی دادند.
با این نظریه، کیفرخواست پرونده با موضوع ایراد صدمه بدنی شبه عمدی ناشی از قصور پزشکی صادر شد و پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه ۱۰۴۳ دادگاه کیفری ۲(مجتمع شهید قدوسی) به ریاست قاضی محبوب افراسیاب قرار گرفت. قاضی پرونده نیز پس از بررسی شواهد و مدارک، نظریه پزشکی قانونی و شنیدن اظهارات طرفین، پزشک زیبایی را به خاطر وارد کردن آسیب شبه عمدی به بینی دختر جوان مقصر شناخته و به پرداخت بهای ریالی ۳ درصد دیه کامل انسان محکوم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز