روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 319
  • 814
  • 1,336,055
بهترین ویتامین ها برای افزایش سطح انرژی

ویتامنی های گروه B حاوی ۸ ویتامین تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین، بیوتین، فولات و کوبالامین است. تمام این ویتامین ها به تبدیل غذا به سوخت برای تولید انرژی در بدن کمک می کنند.
اگر برای افزایش انرژی به دنبال ویتامین های مفید و بی ضرر در موادغذایی یا مکمل ها هستید، می توان گفت ویتامین های گروه B و ویتامین D به افزایش سطح انرژی بدن و رفع خستگی کمک می کند.
دریافت این ویتامین ها با یکدیگر بالاترین اثربخشی را در بالا بردن سطح انرژی بدون ایجاد عوارض جانبی منفی دارد.
ویتامین های گروه B
ویتامنی های گروه B حاوی ۸ ویتامین تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین، بیوتین، فولات و کوبالامین است. تمام این ویتامین ها به تبدیل غذا به سوخت برای تولید انرژی در بدن کمک می کنند. همچنین این گروه ویتامینی در ساخت سلول های قرمز خون که اکسیژن را در سراسر بدن حمل می کنند کاربرد دارد.
بدن به ویتامین B1 برای تولید آدنوزین تری فسفات (ATP) نیاز دارد که ماده مورد نیاز سلول ها برای انرژی در بدن است. اگرچه هر کدام از ویتامین های گروه B عملکرد مخصوص به خود را دارند، اما مصرف تمام ویتامین های این گروه به میزان کافی برای اثربخشی بیشتر مورد نیاز خواهد بود.
برای نمونه، بدن به ویتامین B6 برای جذب ویتامین B12 نیاز دارد.
ویتامین B12 یا کوبالامین
از میان ویتامین های گروه B، ویتامین B12 معروف به ویتامین افزایش دهنده سطح انرژی است. براساس انستیتوی ملی سلامت ایالات متحده، ویتامین B12 برای بهبود خلق و خو، انرژی و تمرکز کاربرد دارد.
همچنین کمبود این ویتامین در بدن با کاهش سطح انرژی، خستگی، ضعف و بیماری های دیگری در ارتباط خواهد بود.
ویتامین B12 در منابع گیاهی قابل دریافت نیست، بلکه در منابع حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ، مرغ و لبنیات وجود دارد. این ویتامین همچنین از طریق مصرف مکمل یا به صورت تزریقی، قابل دریافت است.
ویتامین D
ویتامین D برای عملکرد ماهیچه ای و افزایش سطح انرژی در بدن ضروری است.
زمانیکه که بدن در معرض نور خورشید قرار می گیرد، ویتامین D در پوست ساخته می شود. از جمله موادغذایی حاوی ویتامین D می توان به ماهی، روغن ماهی کاد، زرده تخم مرغ و سایر موادغذایی غنی شده با این ویتامین اشاره کرد. همچنین در صورتیکه امکان جذب ویتامین D از طریق نورخورشید برای شما وجود ندارد می توانید از مکمل های محتوی ویتامین D استفاده کنید، به طوریکه براساس دانشگاه نیوکاسل انگلستان، مکمل یاری با ویتامین D به افزایش سطوح انرژی از درون سلول ها کمک می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز