روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 312
  • 807
  • 1,127,799
بهره‌برداری از خانه پدری استاد شهریار

فرماندار بستان آباد گفت: بستان آباد دیار شهریار بوده و او در مجموعه «حیدر بابا» که به ۷۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده، به بستان آباد و روستاهای آن اشاره کرده و خانه پدری استاد شهریار در حال حاضر آماده بهره‌برداری است.
سید علی حسینی موسوی اظهار کرد: طرح هادی روستای خشکناب (زادگاه پدری شهریار) با گرایش گردشگری اجرا شده و مشکل آب این روستا برطرف شده و حل مشکل راه نیز با هدف بوم گردی در دست اجرا است.
وی در خصوص مشکلات بستان آباد در حوزه راه همچون نبود آسفالت مناسب در راه‌های روستایی و راه‌های اصلی، گفت: راهداری آذربایجان شرقی جوابگوی کل راه‎های استان نبوده و شلوغی جاده قدیم «تبریز-بستان آباد» و «بستان آباد-میانه» منجر به وقوع تصادفات متعدد و ناراحتی و نارضایتی مردم می‎شود و حل این مشکل، نیازمند اقدامات عاجل از سوی اداره کل راهداری و راه و شهرسازی استان است.
وی، تامین آب شرب روستایی را از دیگر مشکلات عمده این شهرستان عنوان کرد و گفت: در طول سال‏‌های گذشته، اقداماتی در این راستا انجام گرفته، اما کافی نیست، عدم تحویل آب به اداره آب و فاضلاب روستایی در تعدادی از روستاهای شهرستان از دیگر مشکلات در این شهرستان بوده و آب فاضلاب روستایی به عنوان متولی تامین آب در روستاها باید مسئولیت حل این مشکل را بر عهده بگیرد. سدهای «الخلج»، «جوقان»، «وحدت» و «کلگان» از وضعیت خوبی برخودار بوده و تنها در بحث پایاب مشکل داریم که حل آن نیازمند مساعدت وزارت نیرو و جهاد کشاورزی است.
حسینی موسوی در ادامه بیان کرد: بستان آباد از نظر استخراج از معادن، رتبه دوم و از نظر تعداد معادن اعم از پوکه، ماسه، پرلیت، لاشه و مالون، رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است، این شهرستان دارای ۸۷ معدن با مجوز بهره‌برداری بوده که ۲۷ معدن از این تعداد فعال هستند.
وی، تالاب «قوری گول»، مجتمع آب گرم، پیست اسکی سهند، کاروانسرای «الخلج» و «عباسی»، «شاه یوردی»، قله‎های «جام و کمال» و دره «سعید آباد» را از جمله مسیرهای هدف گردشگری خواند که مطالعات بوم گردی بر روی آن انجام گرفته است.
وی با اشاره به قدمت شهر تاریخی «اوجان» بیان کرد: اوجان پایتخت ییلاقی ایلخانیان بوده و به ثبت ملی رسیده و اقدامات به منظور انجام کاوش‎های باستانی در این شهر به تازگی شروع شده است، حفاری‌های قسمت اصلی آن که در مساحتی نزدیک به ۹۰ هکتار قرار دارد، در حال اجرا بوده و به دنبال کاوش‌های تاریخی، تعدادی ساختمان و قلعه قدیمی از زیر خاک کشف شده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز