بهره‌برداری از خط آهن میانه- بستان‌آباد ظرف ۶ ماه آینده

استاندار آذربایجان‌شرقی نبود اعتبار را دلیل اصلی عدم پیشرفت مطلوب خط آهن میانه- تبریز عنوان کرد و گفت: با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد محور میانه- بستان‌آباد این خط آهن ظرف حداکثر ۶ ماه آینده قابل بهره‌برداری خواهد بود.
مجید خدابخش با اشاره به بازدید خود از روند پیشرفت پروژه راه‌آهن میانه- تبریز، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ کیلومتر از مسیر میانه به بستان‌آباد ریل‌گذاری شده و ایستگاه هم آماده است.در شهرستان بستان‌آباد کارهای زیربنایی و زیرسازی قطعات به طور کامل انجام گرفته و امور مربوط به تراورس بتونی، روسازی و ریل‌گذاری در حال انجام است و امیدواریم ظرف چندماه آینده این محور آماده افتتاح باشد. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر است بلیط تبریز به تهران و تهران به تبریز در اختیار مسافران قرار بگیرد و مسافران تهران- تبریز، در بستان‌آباد پیاده شوند و با اتوبوس‌های VIP به تبریز منتقل شوند. پیشرفت پروژه در محور بستان‌آباد به تبریز تا باسمنج مشکل خاصی ندارد؛ بعد از باسمنج یک پل بزرگ وجود دارد که هفته آینده به بازدید این پل خواهیم رفت؛ سعی می‌کنیم تا باسمنج ادامه یابد و در ائل‌گلی به شبکه مترو وصل شود. ایجاد یک ارتباط دور تبریز تا راه‌آهن نیز مد نظر قرار دارد. برای تکمیل پروژه در محور بستان‌آباد به تبریز نیز بازدید و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا اطلاعات دقیق‌تری به دست آوریم.
وی ابراز داشت: راه‌آهن میانه – ‌تبریز پروژه‌ای است که سال‌ها پیش کلنگ‌زنی شده و جزو مطالبات اصلی مردم تبریز به شمار می‌رود؛ ما هم تلاش می‌کنیم روند تکمیل پروژه را سرعت بخشیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz