روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
بهره‌برداری از ۳۰ کیلومتر از بزرگراه تبریز- هریس- اهر در سال جاری

وزیر راه و شهرسازی بعد از بازدید از پروژه آزادراه تبریز- اهر- هریس گفت: امسال حدود ۳۰ کیلومتر از این مسیر افتتاح شده و برای استفاده در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
به گزارش وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگاران این وزارتخانه با اشاره به بازدید خود از پروژه بزرگراه اهر-هریس-تبریز گفت: پروژه بزرگراه اهر-تبریز، باتوجه به تردد ۳۰ هزار نفری از این مسیر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آذربایجان‌شرقی است، لذا یک خواسته عمومی به شمار می‌رود.
آخوندی طول این مسیر را در حدود ۹۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه اکنون این پروژه از دو طرف در حال اجرا است.
عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال گذشته بخشی از بزرگراه اهر- تبریز افتتاح شد و اکنون ۳۵ کیلومتر ازاین مسیر زیر بار ترافیک رفته است. امسال نیز چیزی در حدود ۳۰ کیلومتر دیگر از این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد، تا بتوانیم بخش دیگری از این مسیر را برای استفاده مردم آماده کنیم.
این عضو کابینه دوازدهم به مساله تامین مالی این پروژه اشاره کرد و گفت: علی‌رغم تمام محدودیت‌هایی که در تامین مالی وجود دارد، این پروژه کاملا زنده است.
آخوندی افزود: یکی از مشکلات فنی موجود، یک ترانشه به طول ۳ کیلومتر است. امروز از این ترانشه بازدید کردم، خوشبختانه کارگاه کاملا فعال بود و با جدیت کار می‌کردند. امیدوارم بتوانیم این پروژه را در اختیار مردم قرار دهیم.
گفتنی است وزیر راه و شهرسازی، در جریان سفر خود به استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی از پروژه بزرگراه اهر- هریس- تبریز بازدید کرد .
به گزارش خبرنگاران استاندار استان آذربایجانشرقی در فروردین ۹۷ اعلام کرده است : بر اساس ابلاغیه‌ای که استانداری دریافت کرده است هیچ‌گونه محدودیت منابع مالی برای تکمیل بزرگراه تبریز- هریس- اهر از سوی دولت وجود ندارد و هر چقدر بتوانیم باید اعتبار جذب کنیم و به همین دلیل نیز امیدواریم امسال این طرح بزرگراهی را به ‌طور کامل به بهره‌برداری برسانیم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز