روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 498
  • 798
  • 1,333,997
بهره‌گیری از دستیار ویژه برای پر کردن خلاء‌های قانونی حوزه زنان

رییس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه دستیار رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در کابینه حضور ندارد، خواستار ارتقای آن به معاونت رئیس جمهور شد.
پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اقدام رییس جمهور در راستای واگذاری مسئولیت دو معاونت ریاست جمهوری و همچنین دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی به زنان، گفت: دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی در کابینه حضور ندارد و نمی‌تواند به طور جدی موثر واقع شود از این رو ضروری است که به معاونت تبدیل شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه امور حقوق شهروندی دارای اهمیت زیادی است، اظهار کرد: اگر بتوان این مجموعه را ارتقاء بخشید می‌توان اذعان کرد که حضور یک زن در این مقام تاثیر گذار خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه معاونت زنان ریاست جمهوری دارای مشکلات ساختاری است و نمی‌تواند تاثیر مناسبی در حوزه بانوان داشته باشد، ادامه داد: در صورت سازماندهی نکردن این موضوع معاونت مذکور نمی‌تواند کارایی لازم را داشته باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت معاونت حقوقی رییس جمهور و نقش اعمال مدیریت آن توسط زنان، افزود: امروزه خلاء‌های قانونی زیادی در حوزه زنان وجود دارد که اگر مسئول معاونت حقوقی رییس جمهور به درستی از فرصت بوجود آمده استفاده کند دستاوردهای خوبی به همراه خواهد داشت. معاونت مذکور جایگاه فرمایشی نیست بلکه اقدامات انجام شده در آن می‌تواند تاثیر خوبی در حوزه زنان داشته باشد.
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ریاست دو مرد بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان حفاظت محیط زیست که سکانداران آنها بانوان بودند، خاطرنشان کرد: ۲ زن از کابینه کم شدند و این امر قابل تأمل است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز