روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 924
  • 1,139
  • 1,384,231
بهره‌گیری از راهکارهای عملی اصناف در اجرای پروژه پیاده‌راه جمهوری اسلامی

شهردار تبریز، پروژه پیاده‌راه جمهوری اسلامی ایران، را از ضرورت‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ است، گفت: شهرداری تبریز با در نظر داشتن ابعاد ریز و درشت طرح، تمام تلاش خود را برای هدایت مطلوب این پروژه به سمت اهداف فرهنگی و گردشگری شهر به کار خواهد بست.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در جلسه هم‌اندیشی با نمایندگان اصناف بازار تاریخی تبریز با موضوع پیاده‌راه‌ جمهوری اسلامی، با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه‌ پیاده‌راه جمهوری اسلامی، از دیرباز در برنامه‌های سامان‌دهی مرکز شهر مطرح بوده‌است؛ با این حال، ضرورت‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ و همچنین تحولات مختلف شهرسازی، موجب شده ضرورت اجرای این پروژه، امروز بیش از هر دوره دیگری بارز باشد.
وی بازار تاریخی تبریز را رکن مهم فرهنگی و تاریخی شهر توصیف کرد و افزود: تجربه سامان‌‌دهی بافت‌های تاریخی و فرهنگی در شهرهای مختلف، نشان‌ داده که محدوده‌های این چنینی، برای رسیدن به آرامش لازم، باید از ترددهای خودرویی و تزاحم‌های بصری، در امان باشند؛ طرح پیاده‌راه جمهوری اسلامی، به همین منظور لحاظ شده و اجرای آن در حفاظت از هویت فرهنگی و تاریخی شهر و همچنین ترافیک مرکز شهر، نقش اثرگذار خواهد داشت.
نجفی با اشاره به این که این پروژه پس از بررسی در کارگروه‌های مختلف کارشناسی، به تصویب شورای ترافیک استان رسیده‌است، گفت: علی‌رغم فراهم‌بودن زمینه‌های قانونی اجرای پروژه، با توجه به ارتباط تنگاتنگ موضوع به جامعه بازاریان و اصناف، وظیفه خود می‌دانیم دغدغه‌های این عزیزان را شنیده و در روند اجرای پروژه، تا حد مقدور اعمال کنیم.
شهردار تبریز، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های سامان‌دهی و زیباسازی، حذف زواید بصری، سامان‌دهی به وضعیت دستفروشان و خرده‌فروشان، اصلاح سر در مغازه‌ها و تابلوهای هدایت‌کننده، در فاز نخست طرح تحول محدوده مرکزی شهر اعمال خواهد شد.
وی با بیان این‌که طرح پیشنهادی کف‌سازی ابتدای دارایی تا شهید مطهری، راهکارهایی را در مورد نگرانی اصناف از بابت حمل‌‌و‌نقل بار پیش‌بینی کرده است، اظهار داشت: تلاش خواهد شد تا این راهکارها با لحظ نظرات و ایده‌های اصناف عزیز، بدون این‌که در محتوای اصلی پروژه دخیل باشد، ارتقا یابد.
شهردار تبریز به اجرای برنامه مطالعاتی و عملیاتی در پنج محور گردشگری مرکز شهر تبریز اشاره و خاطرنشان کرد: وجه مشترک این پنج محور، اولویت‌دهی به بازار تاریخی شهر است که با اجرای آن، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و تفریحی شهر در قالب پنج مسیر عملیاتی سامان‌دهی می‌شود.
نجفی به کارکرد اجتماعی و فرهنگی بازار تبریز اشاره و خاطرنشان کرد: جامعه اصناف و بازاریان تبریز، از دیرباز علاوه بر نقش اقتصادی، تاثیر بسزا در وجهه اجتماعی و فرهنگی شهر داشته‌اند.
وی با اشاره به این‌که این شاخص، امروز نیز در رفتار و تعصب ویژه بازاریان به توسعه شهر، بارز است، گفت: پروژه پیاده‌راه، نقطه عطفی در برنامه‌های گردشگری شهر تبریز است و نحوه همکاری بازاریان با اجرای این پروژه، نشان‌دهنده همت بازاریان برای نقش‌آفرینی در برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز