روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 119
  • 700
  • 1,332,059
بهره برداری از نخستین نیروگاه خانگی خورشیدی در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در آیین افتتاح این نیروگاه با تبیین نیازهای کشور به انرژی های نو افزود: یکی از مشکلات پیش روی دنیای صنعتی امروز، آلایندگی محیط و گرمای ایجاد شده ناشی از سوخت های فسیلی است که صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی های ناشی از آن از اهداف راه اندازی این مولد های تجدیدپذیر خورشیدی با تولید انرژی پاک، به شمار می آید.
وی ادامه داد: علاوه بر این، اجرای این طرح به لحاظ پدافند غیرعامل و تمرکز زدایی از نیروگاه های بزرگ نیز دارای اهمیت ویژه ای است .
کاظمی از سایر مزایای راه اندازی این سامانه ها به قابلیت نصب سریع، پایین بودن هزینه نگهداری، اشتغالزایی، بازگشت سریع سرمایه و تضمین تولید برق اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در ادامه با اشاره به فعالیت و عملکرد این شرکت در زمینه انرژی های نو، افزود: طی سال های اخیر ۱۷۵ کیلووات سامانه انرژی خورشیدی در مساجد و مدارس شهرستان تبریز توسط این شرکت نصب شده است.
وی اعلام کرد: علاوه بر این سامانه ، ۴ مشترک دیگر نیز برای مجموع ۲۲۰ کیلووات از طریق احداث سامانه تولید برق خورشیدی موفق به اخذ مجوز احداث شده و در مرحله نصب هستند.
این نیروگاه با قدرت ۳ کیلو وات در محدوده امور برق باغمیشه شرکت توزیع نیروی برق تبریز به بهره برداری رسیده و متصل به شبکه سراسری برق است.
عملیات ساخت نیروگاه فوق از اوایل سال ۹۶ آغاز شده و در مدت ۳ ماه به پایان رسیده و برای ساخت آن حدود ۲۱۰ میلیون ریال از طرف سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز