بهره برداری از ۶ مدرسه «ایران من» در آذربایجان شرقی

شش مدرسه ساخته شده از سوی پویش «ایران من» در روستاهای «نمنق»، «اروج»، «نظرکندی»، «کرداحمد»، «پهناور» و «دلیقیز» در استان آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی پویش «ایران من»، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران در مراسم افتتاح این مدارس که با حضور مسئولان آموزش ‌و پرورش استان آذربایجان شرقی، مسئولان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اهالی و دانش‌آموزان برگزار شد، گفت: با وجود تلاش‌های دولت در راستای رفع شکاف عدالتی در سیستم آموزشی، موانعی همچون وسعت کشور و کمبود منابع، فاصله ما را با نقطه مطلوب زیاد کرده است.
وی با اشاره به نیاز مبرم سیستم آموزشی به همراهی بخش خصوصی در جهت عدالت آموزشی گفت: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی پویش ایران من، فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی به این مسئله ایمان آورده‌اند که سرمایه‌گذاری روی آموخته‌های نسل آینده با ارزش‌ترین و پرثمرترین فعالیت اقتصادی است.
سلطانی اظهارداشت: هدف فعالان اقتصادی‌ که از ابتدا پویش ایران من را در مدرسه‌سازی یاری کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در توسعه کشور است.
مؤسس پویش ایران من خاطرنشان کرد: قدم نهادن در مسیر توسعه نیازمند توجه به فقر فرهنگی و آموزشی در کنار مسائل اقتصادی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است.
وی با تأکید بر ضرورت ادامه تحصیل دختران در مقاطع بعد از دبستان گفت: جوامع محلی مسئولیت دارند در زمینه آموزش تمام دانش‌آموزان اعم از دختر و پسر قدم بردارند، زیرا که این دانش‌آموزان هستند که باید تبدیل به قوای محرکه توسعه در مناطق کمتر برخوردار شوند.
بر اساس این گزارش، مدارس «ایران من ۱۷» در روستای نمنق، «ایران من ۱۸» در روستای اروج، «ایران من ۱۴» در روستای نظرکندی، «ایران من ۱۵» در روستای کرداحمد، «ایران من ۱۶» در روستای پهناور و «ایران من ۱۹» در پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده است.
این پویش در ۱۸ استان کمتر برخوردار، احداث ۱۰۰ مدرسه ابتدایی را در دستور کار دارد که بیش از ۵۰ مدرسه تا زمان حاضر به بهره‌برداری رسیده است.
مؤسسان این پویش بر این باورند که فرزندان ایران در همه جای این کشور پرتنوع و پرتکثر، اعم از فارس، ترک، کرد، بلوچ، ترکمن و سایر اقوام و مذاهب، در یک ویژگی مشترک هستند و آن «ایرانی بودن» است.
نام همه مدارسی که با حمایت این پویش ساخته می‌شوند «ایران من» گذاشته می‌شود تا بستری برای سرمایه‌گذاری روی اشتراکات فرهنگی باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از