روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
بهره برداری از ۷۰۰۰ کلاس درس تا مهرماه

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از تحویل و بهره برداری بیش از ۷ هزار کلاس جدید در آموزش و پرورش تا مهرماه امسال خبر داد.
مهرالله رخشانی ‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، در حاشیه چهل و نهمین گردهمایی مشترک مدیران کل ستادی و اجرایی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به میزبانی تبریز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تعداد واحدهای آموزشی جدید آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش نشان می دهد که این مساله به همت خیرین و همراهی مردم محقق شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه میانگین فضای آموزشی در کشور ۲/۵ متر مربع برای هر دانش آموز است، گفت: در کنار توسعه واحدهای آموزشی، تجهیز کلاس ها نیز در اولویت قرار دارد و براین اساس، در سه ماهه نخست سال جاری، اعتبار این سازمان برای خرید تجهیزات مدارس به صورت کامل ابلاغ شده است.
رخشانی مهر همچنین با بیان اینکه یک هزار کلاس خشت و گلی هم در کشور وجود دارد، عنوان کرد: تا پایان سال تحصیلی آینده، همه این کلاس ‌ها با اعتبار تخصیصی بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، تخریب و بازسازی خواهد شد.
وی ادامه داد: با حل مشکل مدارس خشتی و گلی، مشکل مدارس سنگی و کپری را در دستور کار قرارداده و برای حل آن ها تلاش می کنیم.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در پایان از تشکیل مرکز راهبردی جذب مشارکت‌ های مردمی در سازمان نوسازی مدارس خبر داد و تصریح کرد: به طور یقین بدون مشارکت مردم و خیرین نیکوکار مدرسه‌ ساز، تأمین کمبودها در فضاهای آموزشی میسر نخواهد بود، چرا که اعتبارات دولتی به تنهایی کفاف نیازمندی ‌ها را در این زمینه نمی‌ کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز