روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 381
  • 702
  • 1,334,582
بهزیستی: اعلام نکردن کودک آزاری جرم است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تلفن اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳، گفت: اگر کسی می‌داند که جایی کودک آزاری اتفاق افتاده به‌طور حتم باید آن را خبر دهد و اطلاع ندادن آن طبق قانون جرم است و حبس و جزای نقدی دارد.حبیب‌الله مسعودی فرید اظهارداشت: اگر در همسایگی فردی، موردی از کودک آزاری اتفاق افتاد، او نمی‌تواند بگوید «به من ارتباطی ندارد» چرا که طبق قانون ارتباط دارد.وی تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد هنگام مشاهده موارد کودک آزاری می‌گویند که «بچه خودش است» یا در موارد همسرآزاری می‌گوید «این مسأله به من ربطی ندارد» در صورتی که طبق قانون این موارد بویژه کودک آزاری باید به شماره تلفن ۱۲۳، اطلاع داده شود. یکی دیگر از اقدامات برای مبارزه با کودک آزاری، افزایش توجه حوزه‌های انتظامی و قضایی و شدت عمل با اینگونه موارد و اطلاع‌رسانی درباره تبعات کودک آزاری است. یعنی کسی که کودک آزاری می‌کند، چه از نزدیکان کودک باشد و چه حتی پدر و مادر کودک درصورت کودک آزاری باید بدانند که چه تبعاتی دارد و این مسأله می‌تواند اثر بازدارندگی داشته باشد.
**کودک آزاری نیاز به شاکی خصوصی ندارد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: طبق قانون مصوب مجلس در سال ۸۱ درباره حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان، کودک آزاری یک جرم عمومی است به آن معنا که نیاز به شاکی خصوصی ندارد و اگر به‌طورمثال اورژانس اجتماعی یا هرکس دیگر به قوه قضائیه و دادگستری خبر دهد که یک کودک آزاری اتفاق افتاده است، قوه قضائیه حتماً آن را پیگیری می‌کند و نیازی به این ندارد که حتماً باید شاکی خصوصی بیاید شکایت کند.مسعودی فرید افزود: با اعلام اورژانس اجتماعی به قوه قضائیه، طبق قانون، قوه قضائیه باید پیگیری‌های خود را بکند و مردم نیز باید حتماً خبر دهند و این اطلاع‌رسانی و بحث‌های حقوقی، قضایی و انتظامی و شدت عمل به خرج دادن در عرصه انتظامی و قضایی با موارد کودک آزاری می‌تواند اثر بازدارنده داشته باشد.

کشته شدن دختر بچه ۱۱ ساله در مراسم بدرقه پدر به مکه

رئیس پلیس شهر اهواز از کشته شدن دختر بچه یازده ساله در مراسم بدرقه حجاج بیت الله الحرام خبر داد.
کشته شدن دختر بچه ۱۱ ساله در مراسم بدرقه پدر به مکه سرهنگ محمد صفری اظهار داشت: چند روز قبل در یکی از محلات اهواز هنگام بدرقه حجاج بیت الله الحرام وتکرار رسم غلط تیر اندازی در مراسمات ،دختر بچه ای یازده ساله از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله اسلحه کلاش قرار گرفت وقبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرد.
وی افزود:این دختر بچه برای وداع با پدرش که عازم مکه بود در این مراسم شرکت کرده بود.
سرهنگ صفری در ادامه اظهار داشت:حال مادر دختر بچه بخاطر تلخی حادثه وشوک وارده نامساعد است. همپنین ودونفر از مسببین ماجرا دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد:برابر قوانین موجود چنانچه در مراسمی(فاتحه،عروسی،بدرقه حجاج و…) اقدام به تیر اندازی شود(اسلحه مجاز یا غیرمجاز)صاحب مراسم به مقامات انتظامی وقضایی احضار وبرابر قانون با وی و عاملان تیراندازی برخورد خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز