روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,034
  • 882
  • 994,947
به جای استیضاح وزیر علوم راهکار ارائه دهیم

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان به جای استیضاح و نقد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به وی راهکار مناسب ارائه دهند.
«معصومه آقاپور» ضمن مخالفت با استیضاح «منصور غلامی» افزود: هم اکنون فرصت این گونه کارها نیست، ما نباید خود را صرف استیضاح، سوال و اینگونه کارها کنیم. در حال حاضر مجلس باید در راستای تسهیل قوانین و در جلسات غیرعلنی برای خروج از بحران ها گام بردارد. وی خاطرنشان کرد: صرف وقت برای استیضاح وزیران شرایط را بهتر نمی کند. این همه استیضاح در این چند ماه به چه نتیجه ای رسیدند.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید به وزیر علوم فرصت داد که گام های مناسب را بردارد، گفت: ممکن است دکتر غلامی نتوانسته همه انتظارت را برطرف کند ولی باید به وی فرصت بدهیم و به جای این همه نقد به او راهکار ارائه دهیم.
به گزارش ایرنا، طرح استیضاح وزیر علوم با بیش از ۸۰ امضا روز گذشته تقدیم هیات رییسه مجلس شد و هیات رییسه نیز آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع داد.
نبود برنامه و سیاست‌های کلان پژوهشی و فناوری در چهارچوب اسناد بالادستی و اقتصاد مقاومتی و عدم اجرای پژوهش‌های کلان کشوری تحت نظارت شورای عتف، عدم توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و رشته‌های مهارتی و عدم تعیین تکلیف حق التدریسان فنی و حرفه‌ای علی رغم تکلیف قانونی در برنامه ششم توسعه و بی توجهی به آموزش در دانشگاه ها و عدم توسعه رشته‌های میان رشته‌ای در دانشگاه های کشور و عدم به روز رسانی رشته‌های دانشگاهی ازجمله محورهای این طرح استیضاح است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز