به دست توانمند کارشناسان و متخصصان شرکت پتروشیمی تبریز نصب و راه اندازی سیستم DCS واحد پلی استایرن انبساطی

بروزرسانی سیستم کنترل واحد پلی استایرن انبساطی توسط نیروهای متخصص پتروشیمی تبریز عملاً از ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۷ آغاز گردید.
از اهم اقدامات انجام پذیرفته در این پروژه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– طراحی اولیه توسط همکاران متخصص پتروشیمی تبریز و تهیّهMR: Material Requisition به مدت یکسال ( در این مرحله سیستم کنترلی واحد پلی استایرن انبساطی براساس دو برند معتبر جهانی توسط تیم طراحی گردید تا حجم کار بطور کامل مشخص شود).
– بررسی طراحی انجام گرفته توسط شرکت هانی ول ایتالیا و ارائه نظرات اصلاحی جهت نهایی کردن مدارک ، طراحی سیستم و آغاز کارهای ساخت سیستم در هانی ول ایتالیا به مدت ۳ ماه .
– انجام تست های کارخانه ای طبق برنامه زمان بندی در کشور ایتالیا و تأیید نهایی جهت بسته بندی سیستم و انتقال به ایران به مدت ۱۵ روز .
– آماده سازی سیستم در محل پتروشیمی تبریز توسط تیمی متشکل از تعمیرات ابزاردقیق، بهره برداری و خدمات فنی به مدّت یک ماه در این مرحله و به منظورحصول اطمینان از عملکرد سیستم بعد از حمل، اجزا سیستم و ارتباط آنها با یکدیگر و نیز برنامه های نرم افزاری ، برنامه های فرآیندی و سخت افزار سیستم بطور کامل در محل کارگاه ابزاردقیق طبق نقشه های طراحی پیکره بندی و سیستم راه اندازی و از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مورد تست و بررسی قرارگرفت.
– با توجه به محدودیت زمانی و نیز اهمیّت و ضرورت موضوع ، مقدمات انتقال سیستم جدید در اسرع وقت فراهم و جایگزین سیستم جدید انجام گردید.
– در اتصال کابل های ارتباطی مابین کابینت های سیستم جدید، کابینت مارشالینگ دراتاق کنترل بر قرار و سیستم آماده راه اندازی گردید.
– در ادامۀ کارهای مربوط به راه اندازی سیستم در شرایط واقعی عملیات LOOP CHECK آغاز شد. در این مرحله تست لاجیک و نیز تستهای سایر برنامه های سیستم انجام گردید. طبق برنامه زمان بندی صورت گرفته کلیه کارهای فوق به اتمام رسیده و سیستم جهت تست (Water Run) و آماده سازی برای تولید در اختیار واحد بهره برداری قرار گرفت.
قابل ذکر است با تلاش گروهی مدیریت های مختلف شرکت سیستم مذکور علیرغم وجود محدودیت های مختلف به کشور حمل و پس از ترخیص و بدون حضور کارشناسان شرکت هانی ول ایتالیا در کمترین زمان بدست مهندسین ، کارشناسان و متخصصان پر توان شرکت پتروشیمی تبریز نصب و راه اندازی و در سرویس قرار گرفت.
با استعانت از پروردگار متعال گفتنی است این پروژه از نظر پایداری تولید محصول EPS و نیز تعهّدات زیست محیطی شرکت بسیار حائز اهمیت می باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از