روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 627
  • 721
  • 1,335,549
به رأی آوری تمام وزرای پیشنهادی خوشبین هستیم

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه نسبت به رای آوری وزرای پیشنهادی خیلی خوشبین و بسیار امیدوار هستم، گفت: روزهای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، روزهای بسیار خوب همکاری دولت و مجلس خواهد بود.
حسینعلی امیری در نشست خبری خود با بیان اینکه دستور العمل رای اعتماد به وزاری پیشنهادی تهیه و به وزرا ابلاغ شده است اظهار کرد: وزارتخانه‌ها در این دستور العمل به ۴ دسته آموزشی و فرهنگی، زیربنایی، سیاسی و امنیتی و اقتصادی تقسیم شده اند.
وی افزود: ما تمهیداتی فراهم کرده ایم که وزاری پیشنهادی بتوانند در کمتیه های تخصصی و فراکسیون های مجلس حضور یافته و زیرساخت‌های خود را مطرح کنند. برنامه‌های حضور وزرا هم در کمیسیون‌ها مشخص شده است و نسبت به دوره‌های گذشته جلسه رای اعتماد در شان دولت و مجلس خواهد بود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت عدم رای آوری یک وزیر، وزیر جایگزین هم در نظر گرفته شده است تصریح کرد: یکی از شاخص‌های رئیس‌جمهور برای معرفی هیئت وزرا برآورد نگاه مجلس به وزیر پیشنهادی است پیش بینی من این است که همه وزرا با رای بالایی از مجلس رای اعتماد بگیرند.
وی درباره اظهارنظر برخی نمایندگان درباره عدم رای آوری برخی وزرای پیشنهادی گفت: این حق نمایندگان است که درباره وزرا اظهار نظر کنند اما رئیس‌جمهور هم در مجموع بررسی های خود به این نتیجه رسیده است که این مجموعه می تواند برنامه های دولت را به پیش ببرد.
امیری در باره برخی اخبار مبنی بر پرداخت پول به نمایندگان توسط برخی وزرای پیشنهادی اظهار کرد: سیاست دولت این است که فرآیند رای اعتماد در یک فضای مناسب و با لحاظ شان دولت و مجلس انجام شود. بنابراین هر اقدامی غیر متعارف و نامناسب قابل قبول نیست. در دستورالعملی که به وزرا ابلاغ کرده‌ایم تاکید کرده‌ایم که هر گونه ارتباطات غیرمتعارف پرهیز شود. من اطلاعی ندارم که چنین کاری انجام شده یا نه ولی اگر ملاحظه کنیم اقدامی خارج از دستورالعمل انجام شده پیگیری های لازم را انجام می دهیم.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: لیست وزرای پیشنهادی پس از مشورت و برگزاری جلسات مختلف با شخصیتهای کشور، جریانهای سیاسی، فراکسیون های مجلس تهیه شده و نمایندگان هم به صورت فردی نظرات خود را مطرح کرده که ما آن را به اطلاع رئیس‌جمهور رساندیم. رئیس‌جمهور هم وزرایی انتخاب کردند که قادر به تحقق مسئولیت‌های خود بوده و یک روح جمعی در کابینه ایجاد کنند.
امیری در مورد زمان معرفی وزیر علوم نیز گفت: رئیس‌جمهور از تاریخ تحلیف دو هفته وقت دارد که وزرا را معرفی کند که در زمان باقیمانده وزیر علوم هم معرفی خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد: رئیس‌جمهور با آقایان و خانم‌هایی که قرار است به عنوان معاون در دولت باقی بمانند صحبت کرده است و در آینده نزدیک حکم آنها هم ابلاغ خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز