روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 10
  • 639
  • 1,435,046
به فضای باز سیاسی در دانشگاه اعتقاد داریم

رئیس دانشگاه تبریز در پاسخ به این که چقدر با فضای باز سیاسی در دانشگاه موافق هستید؟ گفت: به شرط رعایت چارچوب‌های تعیین شده، به فضای باز سیاسی اعتقاد داریم.
دکتر میر رضا مجیدی در بازدید از دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عدم استقلال را از جمله آفت‎های تشکل‎های دانشجویی عنوان کرد و افزود: زمانی که دانشجو بودیم و انجمن اسلامی را تشکیل دادیم، نه کسی ما را از بیرون حمایت می کرد و نه مطالبات خارج از دانشگاه داشتیم و عمدتا از جیب خودمان برای انجمن اسلامی هزینه می‌کردیم اما دانشجویان امروزی چنین روحیاتی ندارند.
وی با اشاره به دلیل عدم استقبال دانشجویان از عضویت در تشکل‌های دانشجویی گفت: دانشجویان بر اساس تجارب گذشته و با نگاه به کسانی که این راه‎ها را رفته‎اند، تمایلشان به فعالیت‎های جنبی در کنار تحصیل را از دست می‌دهند، فرق ما و نسل جدید این است که ما به خودمان اتکا می‎کردیم و در صورت انجام کاری، به اینکه عاقبت کار چه می‌شود، فکر نمی‌کردیم، چون به راهی که می‎رفتیم، اعتقاد داشتیم.
رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: ما با هیچ تشکلی مشکل نداریم، چرا که در صورت کنار گذاشتن تشکل‎های دانشجویی، از نظراتشان محروم خواهیم شد، اما باید قبول کرد که نظر یک تشکل خاص، نظر کل دانشگاهیان و دانشجویان نیست.
مجیدی در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه با برنامه آمده‎ام، بیان کرد: تمامی تلاشم را برای تبدیل دانشگاه تبریز به دانشگاه نسل سوم و به کار گیری علم و دانش تولید شده در دانشگاه، در راه خدمت به جامعه، به کار می‌گیرم، چرا که معتقد هستم دانشگاه نباید تنها به تولید علوم محض بپردازد. پژوهش و آموزش، لازم و ملزوم یکدیگر هستند و پرداختن به یکی نباید ما را از دیگری، غافل کند. برنامه‎ ما این است که دانشگاه تبریز با وارد شدن به فاز دانشگاه‌های نسل سوم؛ آسیب‎های اجتماعی، مشکلات حوزه کشاورزی و اقتصاد را حل کند، اگر دانشگاه را باور کنند، دانشگاه می‌تواند در حل مشکلات جامعه، اثرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه کیفیت بخشی امور آموزشی و چابک سازی بخش اداری از دیگر اهداف ماست، گفت: قوی‎ترین اساتید و محل زیادی برای کسب درآمد در دانشگاه تبریز موجود است، ، ولی برای فعال شدن این استعدادها به انگیزه نیاز داریم.
وی تاکید کرد: در برخی کلاس‌های ما هنوز منابع درسی ۵۰ سال پیش، تدریس می‎شود، باید این روند تغییر یافته و در کنار اصول، مباحثی تدریس شود که فکر دانشجویان را باز کند.
رئیس دانشگاه تبریز در ادامه با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز، گفت: کار از خاطره گویی گذشته است و باید حقایق جنگ و فداکاری شهدا برای نسل جدید تبیین شود.
وی در ادامه میدان ندادن به رسانه‎ها را از عمده مشکلات کشور دانست و افزود: رسانه‎ها می‌توانند مشکلات را قبل از رسیدن به مراحل بحرانی مطرح کنند و با رساندن مشکلات مردم به گوش مسئولان و برعکس، در تصمیم گیری مسئولان اثرگذار باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز