روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 247
  • 693
  • 1,436,396
بودجه دریاچه اورمیه حذف شد؟

در چند روز گذشته خبری در رسانه های غیر رسمی استان پخش شد با این عنوان که بودجه احیای دریاچه اورمیه حذف شده است. برای صحت سنجی این خبر با مسئولین سازمان برنامه و بودجه استان تماس گرفتیم و از آنها شنیدیم که چنین چیزی وجود ندارد و هنوز بودجه تبدیل به قانون نشده است و هزار دنگ وفنگ دارد تا بودجه مشخص شود و… اما برای بررسی دقیق تر موضوع به نمایندگان مجلس متوسل شدیم.
بی مقدار نماینده مردم تبریز می گوید اصلا ردیفی بنام بودجه دریاچه وجود ندارد . پولی که برای احیای دریاچه به استان های آذربایجان شرقی و غربی اختصاص می یابد از ردیف ۱۰۱۲ یعنی بودجه ستاد مدیریت بحران می باشد. ردیف بودجه ای که اموراتی مثل خسارت کشاورزان و .. نیز از آن محل تخصیص می خورد. وی به درستی به این مساله نیز اشاره می کند که بودجه احیای دریاچه تک ردیفی و متمرکز نیست. در بودجه وزارتخانه ها هم ردیف هایی برای احیای دریاچه وجود دارد . مثلا کشت و آبیاری قطره ای در بودجه وزارت کشاورزی و وزارت نیرو . وی همچنین در خاتمه اظهار امیدواری کرد درخواست ۳۰۰ میلیون دلاری از رهبر معظم انقلاب مورد موافقت قرار گیرد تا با تامین آن از محل صندوق ذخیره ملی تونل های آب رسانی به دریاچه از سرچشمه های زاب تکمیل و تا آخر سال ۹۸ مورد بهره برداری قرار گیرد.
به نظر میرسد ، تیتری با عنوان حذف بودجه دریاچه اورمیه از سوی مخالفین دولت ، بعنوان مستمسکی سیاسی برای افزایش هزینه های سیاسی دولت طرح گریده و کارکرد دیگری ندارد وصد البته مشتاقانه باید منتظر تصویب بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری از سوی رهبر معظم انقلاب برای احیای این دریاچه مهم باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز