روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 493
  • 1,575
  • 1,392,929
بویینگ قرارداد ‌۲۵‌ میلیاردی با ایران را از دست می‌دهد؟

یک وکیل بین‌المللی با اعلام این که رای کنگره آمریکا به طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران بر وجهه‌ی آمریکا در جهان تاثیر منفی خواهد داشت، گفت: این اقدام باعث ایجاد زیان‌هایی داخلی و بین‌المللی برای آمریکا می‌شود.
ادوارد کوریگان افزود: جهان مشاهده می‌کند که مقامات آمریکایی به توافقات بین‌المللی پایبند نیستند که این امر تاثیری منفی بر روی وجهه آمریکا در صحنه بین‌المللی به خصوص در جهان اسلام و بخش اعظمی از جهان سوم و البته خود مردم ایران خواهد داشت.
مجلس نمایندگان‌کنگره آمریکا به طرح ممنوعیت فروش ۲۰۰ هواپیمای مسافربری به ایران در راستای مخالفت با تصمیم ماه سپتامبر وزارت خزانه‌داری آمریکا در صدور مجوز برای شرکت‌های بویینگ و ایرباس برای فروش این هواپیماها رای مثبت داد.
با تصویب این طرح، قانون‌گذاران آمریکایی از تراکنش ۲۵ میلیارد دلار توسط بانک‌ها برای قراردادی که میان ایران و بویینگ به امضا رسید، منع کردند.
جیم هاینر، نماینده کنگره مخالف تصویب این طرح معتقد است ممنوعیت فروش هواپیما به ایران باعث جلوگیری از ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در آمریکا خواهد شد.
او تاکید کرد که اسراییل بنا به منافع خود سعی خواهد کرد تا جایی که امکان دارد برای رابطه آمریکا و ایران مشکل ایجاد کند.
کوریگان گفت: سیاست‌های واشنتگن علیه تهران باعث ادامه افزایش تنش و بی‌اعتمادی میان دو طرف خواهد شد چرا که افکار عمومی و حتی سیاستمداران آمریکا اطلاعات صحیحی از ایران ندارند.
با وجود تلاش‌های جمهوری خواهان در کنگره این طرح برای تبدیل به قانون پس از موافقت سنا باید توسط اوباما امضا شود که البته اوباما آن را نقض صریح برجام دانسته و گفته که آن را وتو خواهد کرد.کنگره آمریکا در حالی به دنبال نقض برجام است که با به رسمیت شناخته شدن برجام از سوی شورای امنیت سازمان ملل این توافق به یک قانون بین‌المللی تبدیل شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز