روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 183
  • 826
  • 1,439,449
بچه‌های نابینا چطور فیلم می‌بینند؟

وقتی برادرم فیلم تماشا می‌کند، موقعی که قاه قاه می‌خندد، من خیلی دوست دارم بفهمم آن قسمت فیلم هنرپیشه‌ها چه کار کرده‌اند که برادرم آن‌طور خندیده است. برای همین است که پیش خودم تصور می‌کنم. مثلاً اینکه هنرپیشه پشت کسی ایستاده و دارد یواشکی برایش شکلک درمی‌آورد که خب البته کار درستی نیست ولی خنده‌دار است دیگر. یا اینکه دارد دنبال عینکش می‌گردد و حسابی هم کلافه شده در حالی که عینکش را بالای سرش گذاشته و تمام مدت آدم از کارهایش خنده‌اش می‌گیرد.
بله، این هم به نظرم خنده‌دار است. یا اصلاً هیچ‌کدام این کارها را نمی‌کند ولی آنقدر حرکات کمدین بامزه است که اگر کار خاصی هم نکند، باز آدم خنده‌اش می‌گیرد. شاید شما فکر کنید اصلاً من چه نیازی دارم تصور کنم؟ می‌توانم مثل برادرم بنشینم و فیلم را تماشا کنم. من نابینا هستم. از وقتی به دنیا آمده‌ام نابینا بوده‌ام. من با لمس کردن اشیا را تشخیص می‌دهم. حتماً بار اول صورت مادرم را هم با لمس کردن تشخیص داده‌ام. من خوب می‌شنوم.
بنابراین اگر کسی آن قسمت‌های فیلم را که دیالوگ ندارد برایم توضیح بدهد، حتماً من هم از فیلم لذت می‌برم. وقتی صدای به هم خوردن دری را در فیلم می‌شنوم، می‌توانم حدس بزنم که هنرپیشه با عصبانیت خارج شده یا وقتی کسی تندتند نفس می‌کشد، یعنی از چیزی ترسیده است. کاش سینمایی وجود داشت که روی فیلم‌هایش کسی برای ما توضیح می‌داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز