روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 943
  • 1,066
  • 1,389,011
بکارگیری حداکثری پتانسیل‌های بومی شرط همکاریهای بین‌المللی

بکارگیری حداکثری پتانسیل‌های بومی شرط همکاریهای بین‌المللی

وزیر نیرو از شرکت های ژاپنی خواست با حضور در کشورمان و پیدا کردن یک شریک ایرانی، فعالیت خود را در طرح های مختلف به شرط بکارگیری حداکثری پتانسیل‌های بومی، توسعه دهند.
«حمید چیت چیان» که به منظور شرکت در بیست و هفتمین اجلاس منشور جهانی انرژی به توکیو سفر کرده است، این سخنان را در دیدار  معاون وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن عنوان کرد.
وی تصریح کرد: ایران برای توسعه پست‌های برق «جی.آی.اس» خود برنامه‌ریزی بسیار خوبی انجام داده و این موضوع فرصت مناسی برای شرکت‌های فعال ژاپنی در این حوزه فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد که پیش شرط ایران برای همکاری‌های بین‌المللی انتقال تکنولوژی و بکارگیری حداکثری پتانسیل‌های بومی در زمینه‌های آب و برق است.
چیت چیان در این ملاقات سوابق همکاری بین ایران و ژاپن را بسیار طولانی دانست و گفت که روابط دوجانبه همواره مثبت بوده و عایدات بسیار خوبی هم برای دو طرف داشته است.
وزیر نیرو کشورمان همچنین اظهار داشت: زمینه‌های بسیار خوبی برای همکاری دو کشور بویژه پس از توافق هسته ای بوجود آمده و تهران و توکیو باید بتوانند نهایت استفاده را از فرصت پیش آمده ببرند.
وی با بیان اینکه برنامه توسعه نیروگاه‌ها نیز در ایران بسیار گسترده است، گفت: چنانچه شرکت‌های ژاپنی مایل به همکاری در این حوزه باشند، می‌توانند در مناقصه‌های مورد نظر شرکت کنند.
مقام عالی وزارت نیرو ایران تاکید کرد: پیش شرط ما برای ورود شرکت‌های ژاپنی به این عرصه‌ها، انتقال تکنولوژی، داشتن شرایط فاینانس بهتر نسبت به رقبا و بکارگیری حداکثری پتانسیل‌های بومی در زمینه‌های گوناگون است.
گفتنی است، در جریان سفر «حمید چیت چیان» وزیر نیرو به ژاپن، سند الحاق ایران به منشور جهانی انرژی امضا شد و کشورمان رسما به جمع کشورهای عضو در منشور جهانی انرژی پیوست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز