روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 770
  • 1,066
  • 1,388,838
بیشترین تلفن‌های همراه فعال متعلق به تهرانی‌هاست

درحالی که ضریب نفوذ تلفن همراه در یزد عدد عجیب ۸۱/۶ درصد است، آمارها حاکیست که بیشترین خط واگذار شده و بیشترین خط فعال شده متعلق به تهرانی هاست.
بر اساس آخرین آمار ارایه شده از سوی منابع رسمی وزارت ارتباطات، درحالی که بالاترین تعداد خطوط تلفن همراه واگذار شده و فعال شده با اختلاف زیادی متعلق به تهران با بیش از ۱۱ میلیون خط است اما استان یزد با ضریب نفوذ ۸۱/۶ درصد دارای بیشترین تعداد خط تلفن همراه به نسبت تعداد جمعیت آن است.
جالب است که بعد از یزد، استان های ایلام با ۷۵/۶ درصد، استان تهران با ۷۵/۱، استان اصفهان با ۷۳/۳ درصد، استان گیلان با ۷۲/۶ درصد و استان کردستان با ۷۲/۵ درصد بیشترین ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور را دارند.
از طرفی تا پایان اسفند ماه گذشته، ۱۱ میلیون ۱۹۶هزار و ۲۴۹ خط تلفن در استان تهران واگذار شده است که تقریبا ۸۶ درصد آن فعال شده است.
ضمن اینکه به ترتیب استان های اصفهان با ۵ میلیون و ۳۶ هزار و ۲۳۴ خط واگذار شده (۷۴ درصد فعال)، فارس با ۴ میلیون و ۵۴۲هزار و ۹۲۹ خط واگذار شده (۶۸/۸ درصد فعال)، خراسان رضوی ۴ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۹۲۹ خط واگذار شده (۷۵/۹ درصد فعال) و آذربایجان شرقی با ۳ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۶۹۳ خط واگذار شده (۷۷ درصد فعال) بیشترین خطوط واگذار شده تلفن همراه را در کشور دارند.
بنابه اعلام دفتش بررسی های فنی و اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان اسفند ۹۵ تعداد ۱۵۴/۳۹۸/ ۷۸۸ خط تلفن همراه واگذار شده است که از این تعداد ۸۲/۹۸۶/۳۰۴ شماره فعال شده است که نشان می دهد نرخ فعال شدن خطوط تلفن همراه در کشور نزدیک به ۵۴ درصد است. درحالیکه ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور بیش از ۱۰۴ درصد است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز