روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 563
  • 721
  • 1,335,485
بیش از اینکه به فکر ایجاد مسجد و نمازخانه باشیم باید به فکر تربیت انسان های نمازخوان و با تقوا باشیم

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در بسیاری از زمینه ها جزو اولین استان های کشور است، گفت: این استان باید در مقوله توجه به نماز نیز جزو اولین های کشور باشد.
حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در جلسه شورای اقامه نماز استان با اشاره به همدلی و تعامل خوب بین مسئولان در استان ، اظهار کرد: استاندار آذربایجان شرقی توجه خاصی به مباحث فرهنگی داشته و حمایت و پشتیبانی خوبی از سوی مدیریت ارشد استان در این خصوص انجام می شود.
وی با بیان اینکه در اسلام هیچ عبادتی را نداریم که به اندازه نماز اهمیت داشته باشد، افزود: جهاد، امربه معروف و نهی از منکر و حج نیز به اندازه نماز اهمیت ندارند.
وی ادامه داد: اگر برای نماز هم اذان و هم اقامه تلاوت شود روزی ۷۰ بار برای بر پا داشتن نماز تبلیغ و تاکید شده است، کدام عبادت را داریم که روزانه ۷۰ بار برایش تبلیغ کرده باشیم.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به بحث نماز، گفت: باید برای نمازی که در ادارات و سازمان ها برپا می شود تدابیری اندیشیده شود تا مبادا به بهانه نماز بیش از یکساعت ارباب رجوع منتظر نگه داشته شود.
وی تاکید کرد: برای جلب افراد به برپاداشتن نماز تشویق مقدم بر تنبیه است و از این رو باید برای نمازگزارانی که بطور مرتب در نماز جماعت شرکت می کنند تشویقاتی در نظر گرفته شود تا دیگر نمازگران ترغیب و تشویق شوند.
امام جمعه تبریز با اشاره به پیشنهاد برگزاری اجلاس استانی نماز، ادامه داد: پیشنهاد خوبی است ولی باید توام با نوآوری باشد و از همایش کلیشه ای پرهیز شود.
وی اظهار کرد: باید ستاد اقامه نماز به نمازهای مساجد نیز توجه داشته باشد و اینکه گفته شود مساجد ارتباطی به ستاد اقامه نماز ندارند، حرفی غلط است.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر شناسایی امامان جماعت نمونه در بین ادارات اظهار کرد: رونق مساجد به امام جماعت آن است، اگر امام جماعت مرتب باشد نمازگزاران آن مسجد نیز توجه ویژه ای به مقوله نماز خواهند داشت و همچنین ضروری است حاشیه های نماز درمساجد همراه با نوآوری باشد تا مردم جلب شوند.
وی بر ضرورت برگزاری نمازهای جماعت صبح در مساجد استان تاکید کرد و افزود: مساجدی که در مسیر مسافران قرار دارند در این خصوص بسیار مهم هستند ولی متاسفانه شاهد این هستیم که مساجد ما در بیشتر زمان ها تعطیل هستند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امامان جماعت تفسیرهای یک دقیقه ای را در نماز های جماعت مورد توجه قرار دهند.
وی تاکید کرد: نمازهای جماعت مستحب است و باید امامان جماعت توجیه شوند که نمازهای جماعت را به خاطر رفاه حال بیماران و پیرمردان و پیرزنان طولانی نکنند.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: بیش از اینکه به فکر ایجاد مسجد و نمازخانه باشیم باید به فکر ایجاد و تربیت انسان هایی نمازخوان و با تقوا باشیم و کسانی که نماز نمی خوانند را تشویق به خواند نماز بکنیم.
وی بر ارزیابی نمازهای جماعت در ادارات تاکید کرد و گفت: نمازهای مدارس سطوح ابتدایی بیش از سطوح متوسطه اهمیت دارد و هرچقدر که بتوانیم کودکان را خوب و نمازخوان تربیت کنیم موفق تر هستیم.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: متاسفانه این فرهنگ در مساجد وجود دارد که باید کودکان وارد مساجد نشوند و این فرهنگ غلطی است که ضروری است تغییر یابد.
وی خاطرنشان کرد: متولیان مساجد مشخص نیست و وظیفه بین سازمان های ارشاد، اوقاف و تبیلغات الاسلامی تقسیم شده است.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشو گفت: بایستی سهم آذربایجان شرقی از این ۱۰ میلیون حافظ برآورد شده و نسبت به تحقق آن تمامی ارگان ها پای کار آیند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز