روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 237
  • 1,575
  • 1,392,673
بیش از شش میلیون اعمال قانون برای خودروهای دارای نقص فنی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: در سال ۹۵ بیش از ۶ میلیون اعمال، اجرای قانون و صدور جریمه برای تخلفاتی مثل نداشتن معاینه فنی، دودزا بودن وسیله نقلیه و سایر نقص های فنی توسط پلیس راهور صادر شده که پلیس راهور را از هر دفاعی بی نیاز می کند.
سردار تقی مهری، افزود: ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اذعان می‌دارد، مأموران باید در صورتی مدارک رانندگان را مطالبه کنند که شاهد تخلف از سوی راننده باشند یا راننده تحت تعقیب قضائی یا انتظامی باشد. بنا به فحوای مفاد این ماده قطعا متوقف کردن موقت وسیله نقلیه زمانی از سوی پلیس صورت می‌گیرد که تخلفی از راننده خودرو مشاهده شود.
مهری با اشاره به اینکه تشخیص تخلف تردد فرسودگی خودرو با چشم عادی قابل تشخیص نیست، افزود: کسانی این اظهارات را مطرح می ‌کنند که چشمان همیشه باز و بیدار پلیس را به دلیل عدم اطلاع علمی و عملی از قوانین و اجرای مقررات، بسته‌اند در حالی که با کمترین مطالعه در مقررات و بررسی کارشناسی، این مهم را دریافت می ‌کردند.
مهری با بیان اینکه برای تشخیص تخلف تردد خودروی فرسوده استفاده از تکنولوژی های روز ضرورت دارد، گفت: صرفا سیستم های هوشمند قادر خواهند بود با رصد و تشخیص این موضوع جریمه لازم را نیز صادر کنند که البته در این خصوص تعاملات و رایزنیهایی با وزارت کشور داشتیم تا با نصب تجهیزات کنترلی هوشمند، نسبت به کنترل تردد خودروهای فرسوده هشت کلان شهر کشور اقدام اساسی صورت گیرد.
سردار مهری گفت: پلیس راهور با مشاهده هرگونه تخلف از سوی راننده، وسیله نقلیه را متوقف و حین بررسی مدارک، اگر خودرو از نوع فرسوده به لحاظ سنی باشد، نسبت به اعمال قانون و صدور قبض جریمه اقدام خواهد شد. تجهیزات هوشمند در تشخیص تخلف تردد خودروهای فرسوده نقش کلیدی دارد و پلیس با هر بار بررسی مدارک رانندگان متخلف، درباره فرسودگی خودروی آنان نیز اعمال قانون می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز