روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 263
  • 933
  • 1,362,195
بیش از ۱۰۰ تن مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و معدوم شد

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت گفت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری در سامانه بهداشت ۱۹۰، به میزان ۱۰۱ هزار و ۱۵۲ کیلوگرم و همچنین ۳ هزار و ۶۴۷ لیتر انواع مواد غذایی و نوشیدنی‌های فاسد و غیر قابل مصرف کشف، توقیف، جمع آوری و معدوم شد.
محراب آقازاده گفت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری در سامانه بهداشت ۱۹۰، شکایات مردمی قابل ملاحظه‌ای از معضلات و مخاطرات بهداشتی مشاهده شده، ثبت شده است و با پیگیری‌های انجام شده مقدار ۱۰۱ هزار و ۱۵۲ کیلوگرم و ۳ هزار و ۶۴۷ لیتر انواع مواد غذایی و نوشیدنی های فاسد و غیر قابل مصرف کشف، توقیف، جمع آوری و معدوم شد. از این مقدار مواد غذایی معدوم شده، ۱۲ هزار و ۹۱۳ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف مربوط به استان تهران بوده است.
آقازاده افزود: در همین دوره زمانی، نتایج اقدامات بازرسان بهداشتی منجر به ثبت ۴ هزار و ۲۴۲ اخطار کتبی، ۱۱ هزار و ۹۵۴ اخطار تعطیلی، ۱۱ هزار و ۴۳۴ رفع نقص، ۴ هزار و ۹۶۵ معدوم‌سازی کالا و ۴ هزار و ۱۹۰ معرفی به مراجع قضایی شده است.
وی در پایان از عموم هموطنان خواست تا در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی در اماکن عمومی و مراکز تهیه، تولید، فروش و نگهداری مواد غذایی در کلیه ساعات شبانه روز با سامانه بهداشت ۱۹۰ تماس بگیرند و موارد تخلف را با کارشناسان سامانه در میان گذارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز