روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
بیش از ۹۰ درصد تبعات خشکی دریاچه ارومیه متوجه آذربایجان‌شرقی است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آسیب‌های ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه گفت: باوجود اینکه فقط ۱۰ درصد از آب دریاچه از آذربایجان شرقی تأمین می‌شود، اما ۹۰ درصد تبعات خشک شدن آن متوجه استان ماست.
محمدصادق پورمهدی در جلسه دیدار اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه و شورای فرهنگی و اجتماعی این ستاد با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: رئیس‌جمهور در دوره قبل وعده داده بود در اولین جلسه هیئت دولت موضوع دریاچه ارومیه مطرح شود و این کار هم انجام شد و ستاد احیاء توسط جهانگیری معاون اول شکل گرفت.
وی گفت: این شورا ۲۹ عضو دارد و اکثراً افراد غیردولتی هستند. چند کمیته شکل گرفته است که تاکنون ۱۴ جلسه برگزار کرده‌اند و در زمینه‌های مختلف مانند ترویجی و فرهنگی فعالیت می‌کنند.
مهاجرت گسترده، نابودی کشاورزی، فعال شدن طوفان و ریزگردها و مشکلات بهداشتی مهم‌ترین نتایج خشک شدن دریاچه هستند.
پورمهدی افزود: ۵۰۰ میلیارد اعتبار برای احیاء دریاچه تصویب شده بود اما فقط ۱۶۰ میلیارد محقق شده است. بااین‌حال کار ادامه یافته و بالای ۹۰ درصد کارها انجام شده و این آمار را هم دانشگاه تبریز مستقلاً استخراج کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز