روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
بیش از ۱۵ هزار مگاوات از مصرف برق متعلق به وسایل سرمایشی است

معاون راهبری مدیریت شبکه برق گفت: آمارها نشان می دهد تاکنون بیش از حدود ۱۵۰۰۰ مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش بینی ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.
«مصطفی رجبی مشهدی» معاون راهبری مدیریت شبکه برق ایران ضمن قدردانی از مردم بخاطر همکاری با صنعت برق جهت کاهش مصرف، اظهار داشت: پیش بینی‌های هواشناسی حاکی از افزایش ۱٫۵ درجه دمای هوا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تابستان است که همین مسأله باعث افزایش مصرف برق در سراسر کشور شده است.
وی افزود: آمارها نشان می دهد تاکنون بیش از حدود ۱۵۰۰۰ مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش بینی ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.
وی تصریح کرد: در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ما شاهد رکورد بی‌سابقه ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم که امیدوارم با همکاری مردم شاهد افزایش این عدد در روزهای آتی نباشیم.
رجبی مشهدی ادامه داد: روند افزایش مصرف در سال های گذشته نشان می‌دهد ما سالانه حدود ۵ درصد افزایش مصرف داشتیم و صنعت برق نیز برای چنین افزایشی پیش بینی های لازم و امکانات را فراهم کرده است و مشکلی پیش نخواهد آمد.
وی تأکید کرد: اوج مصرف برق معمولاً از ساعات ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر معمولاً اتفاق می افتد که امیدواریم با همکاری مردم و مشارکت های هر چند کوچک شاهد بالا رفتن دوباره پیک مصرف برق مثل روز ۱۴ تیرماه نباشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز