روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
بیش از ۳۹ درصد از مصارف برق مربوط به بخش تجاری است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه بیش از ۳۹ درصد مصارف برق مربوط به بخش تجاری است، گفت: علی‌رغم اینکه رعایت الگوی مصرف به این بخش تاکید شده ولی بازهم اهتمام چندانی در این خصوص وجود ندارند .
یوسف سرافراز با بیان اینکه معماری ساختمان در رابطه با مصرف انرژی موثر خواهد بود، اظهار کرد: کاهش مصرف انرژی در بخش صنعت ساختمان و مسکن تاثیر بسزایی بر کل مصرف انرژی دارد.
یوسف سرافراز با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ درصد مصرف انرژی برق از طریق سیستم سرمایشی است، تصریح کرد: به طور کلی علل رشد مصرف برق، رشد جمعیت، ورود بی‌رویه تجهیزات با راندمان پایین و غیراستاندارد به صورت غیرقانونی، استفاده بی‌سابقه و روزافزون از وسایل و روش‌های تبرید، انطباق نداشتن نیاز سرمایشی ساختمان با سیستم سرمایشی طراحی یا خریداری شده، رفتارهای نادرست مصرفی مشترکین به دلیل کاهش هزینه‌ی مصرف برق در سبد هزینه‌های خانوار و بی توجهی به تعمیر و نگهداری تجهیزات سرمایشی است.
وی تصریح کرد: حدأکثر رشد مصرف برق در کشورهای توسعه یافته حدود ۱٫۵ درصد می باشد، در حالی که در سالجاری تاکنون میانگین کشور ما در مصرف برق ۵/۵ درصد رشد داشته است.
وی عنوان کرد: به ازای هر یک درجه افزایش دما، ۷۰۰ مگاوات پیک مصرف برق در سطح کشور نیز افزایش می‌یابد، لذا بایستی ضمن رعایت اصول، مصرف برق خارج از زمان «اوج مصرف» باشد در غیر این صورت شبکه‌ها به صورت اتوماتیک قطع خواهند شد و مجبور به اعمال خاموشی خواهیم شد.
یوسف سرافراز با اشاره به لزوم پرداخت به موقع بهای برق مصرفی از سوی مشترکین گفت: تمامی بنگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی نیازمند منابع هستند؛ درصورت پرداخت به موقع بهای برق، تجهیزات منابع نیز به موقع تامین خواهد شد.
گفتنی است، مشترکین برای پرداخت بهای برق مصرفی می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۲۱ اقدام کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز