روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 132
  • 857
  • 1,393,425
بیش از۲میلیارد نفر دچاراضافه وزن یا چاقی

نتایج یک مطالعه جدید که به ریاست یک محقق ایرانی مقیم خارج صورت گرفته است نشان می دهد که بیش از دو میلیارد نفر از مردم جهان چاق هستند یا اضافه وزن دارند.
اشکان افشین استادیار بهداشت جهانی در دانشگاه واشنگتن در سیاتل، گفت:شمار درحال افزایشی از افراد به دلیل مشکلات سلامتی مرتبط با وزن حتی با وجود اینکه این افراد از لحاظ فنی چاق در نظر گرفته نمی شوند، جان خود را از دست می دهند.
وی ادامه داد: وزن اضافی بدن یکی از پرچالش ترین مشکلات سلامت عمومی عصر ماست و تقریبا از هر سه نفر یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.
افشین خاطر نشان کرد: ۴۰ درصد از چهار میلیون مرگ مرتبط با وزن در سال ۲۰۱۵، متشکل از افرادی بود که شاخص جرم بدن آنها – نسبت وزن به قد- کمتر از آستانه ای بود که چاق در نظر گرفته می شد.
این مطالعه مبتنی بر داده های ۱۹۵ کشور جهان بود و بررسی انها نشان داد که بحران در حال گسترش سلامت عمومی جهان ناشی از اضافه وزن و چاقی است.
به گفته این تیم تحقیق، افراد دارای اضافه وزن در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی، دیابت، سرطان و سایر بیماری های تهدیدکننده جان هستند.
به گفته محققان، نرخ چاقی از سال ۱۹۸۰ در بیش از ۷۰ کشور جهان دو برابر شده و همچنان در حال افزایش در اکثر کشورهاست.
در بین ۲۰ کشور پرجمعیت جهان، بالاترین میزان چاقی در بین کودکان و افراد بزرگسال جوان مربوط به ایالات متحده در حدود ۱۳ درصد بود.
مصر دارای بیشترین نرخ افراد چاق بزرگسال در حدود ۳۵ درصد و بنگلادش و ویتنام با کمترین نرخ چاقی بزرگسال ۱ درصد بودند.
چین و هند دارای بالاترین تعداد کودکان چاق در دنیا در سال ۲۰۱۵ بودند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز