روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
بیش از ۱ میلیارد یورو برای لیگ برتر انگلیس در ۴۰ روز

فصل نقل‌ و انتقالات تابستانی در انگلیس پایان یافت. در مدت کوتاهی باشگاه‌های این کشور تصمیم گرفتند پیش از شروع لیگ برتر ( این بازی ها با دیدار منچستریونایتد و لسترسیتی آغاز می‌شود. ) تیم‌های خود را تا حد ممکن تقویت کنند. تیم‌های انگلیسی مجبور شدند نسبت به دیگر باشگاه‌های اروپایی سریع‌تر گزینه‌های مورد نظرشان را جذب کنند. با این حال این شرایط باعث نشد انگلیسی‌ها بازیکنان خوبی را جذب نکنند. از لحاظ هزینه لیگ برتر انگلیس بالاتر از دیگر لیگ ها قرار گرفت.
تیم‌های حاضر در لیگ برتر در ۴۰ روز بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون یورو خرج کردند اما تنها از فروش بازیکنان ۳۹۱ میلیون یورو به دست آوردند. این یک آمار منفی است که نشان می‌دهد آن ها بیش از همه علاقمند به جذب بازیکنان سطح بالا هستند تا این که به سود خود از طریق فروش بازیکنان توجه کنند. از طرفی می‌توان گفت‌ که باشگاه ها برای به دست آوردن سود بیشتر نیاز به فروش بازیکنان مستعد خود ندارند. با وجود این که در اروپا هنوز فصل نقل‌ و انتقالات به پایان نرسیده است، لیگ برتر انگلیس حدود سه برابر بوندسلیگا (۴۴۷ میلیون یورو) و لیگ یک فرانسه (۳۹۴ میلیون یورو) هزینه کرد و با لالیگا که تقریبا ۷۰۰ میلیون یورو برای خرید بازیکن خرج کرده است فاصله زیادی دارد. نکته قابل توجه این فصل نقل‌ و انتقالات عملکرد تیم‌های ایتالیایی بوده است. آنها بیش از یک میلیارد یورو هزینه کرده‌اند.
در میان تیم‌های انگلیسی، تنها سه باشگاه میانگین مثبت در خرید و فروش بازیکنان داشتند. تاتنهام نه با بازیکنی قرارداد امضا کرد و نه بازیکنی را به فروش رساند. نیوکاسل ۱۹/۵ میلیون یورو سود کرد و واتفورد توانست ۲۶ میلیون یورو به دست آورد.
لیورپول بیش از همه در فصل نقل‌ و انتقالات تابستانی خرج کرد. این باشگاه برای تقویت دروازه، میانه میدان و خط حمله خود ۱۸۲/۲ میلیون یورو هزینه کرد. پیش از پیوستن کپا به چلسی، آلیسون با قراردادی به ارزش ۶۲/۵ میلیون یورو گران‌ترین دروازه‌بان جهان شد. لیورپول علاوه بر این برای نبی کیتا ۶۰ میلیون یورو هزینه کرد. همچنین این تیم برای خرید فابینیو ۴۵ میلیون یورو به باشگاه موناکو پرداخت کرد. آخرین خرید این تیم انگلیسی مربوط به تقویت خط حمله می‌شد. ژردان شکیری با قراردادی به ارزش ۱۴/۷ میلیون یورو به لیورپول پیوست.
در مقابل، تاتنهام برای خرید بازیکن هیچ هزینه‌ای نکرد و تنها وینست یانسن، مهاجم هلندی که به صورت قرضی در فنر باغچه بازی می‌کرد به جمع این تیم ‌اضافه شد. هزینه برخی از تیم‌های انگلیسی در این فصل نقل و انتقالات قابل توجه است. کریستال پالاس ۱۰ میلیون یورو و واتفورد ۲۳/۹۵ میلیون یورو برای جذب بازیکن هزینه کردند.
امضای قرارداد کپا آریسابالاگا با چلسی این دروازه‌بان‌ را به گران‌ترین خرید لیگ برتر تبدیل کرد (۸۰ میلیون یورو). در جایگاه بعدی ریاض محرز با قراردادی به ارزش ۶۷/۸ میلیون یورو دیده می‌شود (این بازیکن لسترسیتی را ترک کرد و به منچسترسیتی پیوست). رتبه سوم نیز به آلیسون اختصاص دارد که لیورپول برای این دروازه‌بان برزیلی ۶۲/۵ میلیون یورو هزینه کرد
در میان ۱۰ بازیکن گران فصل نقل‌ و انتقالات، نبی کیتا با ۶۰ میلیون یورو، فرد ۵۹ میلیون یورو، جورجینیو ۵۷ میلیون یورو، فابینیو با ۴۵ میلیون یورو، ریچارلیسون ۳۹ میلیون یورو، فیلیپه اندرسون ۳۸ میلیون یورو و یری مینا ۳۰/۲۵ میلیون یورو دیده می شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز