روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
بیل‌گیتس: سیاست‌ «درهای باز» اروپا به نابودی می‌کشد

بیل گیتس هشدار داد رهبران اروپا با سخاوتمندی بیش از حد خود در قبال پناهجویان به بحران پناهجویان در این قاره دامن می‌زنند.
بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت در این باره ادامه داد: کشورهایی چون آلمان قادر نخواهند بود تعداد هنگفت مهاجرانی را که در آستانه ترک آفریقا هستند، مدیریت کنند.
در عوض این تاجر و دانشمند ۶۱ ساله پیشنهاد داده است که برای درمان ریشه‌های مهاجرت این کشورها هزینه‌های بیشتری را به کمک‌های خارجی اختصاص دهند و هم‌زمان شرایط را برای ورود پناهجویان به اروپا دشوارتر کنند.
گیتس در بخش دیگری از این مصاحبه‌ خود با یک روزنامه آلمانی، خاطرنشان کرد: از یک طرف شما می‌خواهید سخاوت خود را نشان دهید و پناهجویان را می‌پذیرید اما هر چه قدر شما سخاوت بیشتری به خرج دهید انگیزه بیشتری به افراد برای ترک آفریقا می‌دهید.
وی افزود: آلمان نمی‌تواند این تعداد زیادی را که در انتظار ترک آفریقا هستند در خود بپذیرد.
بنیانگذار مایکروسافت با این حال اقدام صدراعظم آلمان برای اختصاص ۰/۷ درصد تولید ناخالصی کشورش به کمک‌های خارجی را تحسین کرد و از سایر کشورهای اروپایی نیز خواست تا از این مسئله پیروی کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز