روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 210
  • 721
  • 1,335,132
بیماران کلیوی در انتظار واکسن آنفلوانزا

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی گفت: بیش از یک هزار بیمار مبتلا به نارسایی کلیه در این استان وجود دارند که به دلیل کمبود واکسن آنفلوانزا واکسینه نشده‎اند.
عادل فیروزی اظهار کرد: با توجه به اینکه سیستم ایمنی بدن بیماران کلیوی ضعیف بوده و احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا در این بیماران از افراد عادی بیشتر هست، برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا باید به تعدادی از این بیماران واکسن تزریق شود.در حال حاضر با کمبود واکسن آنفلوانزا مواجه هستیم و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز وعده داده است تا در دوره دوم، بیماران کلیوی نیز در اولویت تزریق قرار گیرند و این در حالی است که زمان تزریق این واکسن و مدت اثرگذاری آن در حال سپری شدن است.
وی با بیان این که حدود سه ماه است که بیماران دیالیزی استان با مشکل کمبود کاتتر دست و پنجه نرم می‎کنند، گفت: این مشکل، بیمار دیالیزی ۱۰ ساله تا ۷۰ ساله را درگیر کرده است و با توجه به این که اکثر این بیماران در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار ندارند، هر بیمار برای تهیه کاتتر که یک لوله پلاستیکی نازک و کوچک است، مجبور می‎شود تا حدود یک و نیم میلیون تومان هزینه پرداخت کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز