روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 728
  • 771
  • 1,434,364
بیمارستان‌های کشور ۱۵۰ هزار پرستار کم دارند

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان آذربایجان‌شرقی گفت: ما حداقل به ۱۵۰ هزار پرستار نیاز داریم تا بلکه به حد نرمال برای خدمات‌رسانی به بیماران برسیم، سهم استان از این میزان نیاز، یک هزار پرستار است.
به گزارش خبرنگاران از تبریز،عبدالله صفری افزود: میلاد حضرت زینب(س) روز پرستار نامگذاری شده است و این روز فرصتی برای قدردانی از این قشر زحمت‌کش می‌باشد.
صفری با تاکید بر نقش پررنگ پرستاری در جامعه ابراز کرد: باید نقش جامعه را درک کرده و به مشکلات و زحمات شبانه‌روزی آنها نیز توجه کنیم.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان؛ در تشریح عملکرد پرستاری در آذربایجان‌شرقی، تصریح کرد: یک عمل جراحی شامل یک تیم ۱۰ نفره یا بیشتر است به طوریکه یک مریض عادی ۳۶ ساعت خدمات درمان می‌گیرد که این خدمات زیر سایه پزشکان و پرستاران انجام می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه ما حداقل به ۱۵۰ هزار پرستار نیاز داریم تا بلکه به حد نرمال برای خدمات‌رسانی به بیماران برسیم، افزود: سهم استان از این میزان نیاز، یک هزار پرستار می‌باشد.
صفری متذکر شد: قطعاً پرستاری با فرسودگی شغلی و اضافه کاری اجباری دیگر انگیزه‌‌ای برای کار نخواهد داشت و به تبع آن مرگ‌های خاموش و نقصان‌های در درمان بیماران ایجاد می‌شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاران استان با درخواست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر دقت و توجه در بودجه تعیین شده وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه برآورد وزارت بهداشت و درمان در سازمان مدیریت بودجه با دلایل غیرشفاف کمتر شده است به طوریکه وزارت بهداشت نیاز جامعه از پرستار برای رسیدن به وضعیت پایدار در سال آینده را ۱۸ هزار نفر پرستار اعلام کرده است ولی در مجلس این میزان به ۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.
وی، دیگر چالش‌های مهم رسته پرستاری در ایران را عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری دانست و در این باره توضیح داد: با توجه به اینکه یک قانون به راحتی تصویب نمی‌شود و اگر تصویب شود کلی هزینه و وقت و دقت روی آن صرف شده است در حالی که ۱۱ سال پیش، قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مورد تصویب قرار گرفته است ولی تاکنون و با گذشت چندین دولت، این قانون انجام نمی‌گیرد و به عبارتی کار را پرستار انجام داده و تعرفه را به اسم یکی دیگر می‌زنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز