روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 179
  • 817
  • 1,357,335
بیمارستان ۶۰۰ تخت‌خوابی امام رضا (ع) تبریز فقط ۳ مددکار دارد !

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که طبق استانداردها باید به ازای هر ۴۰ تخت بیمارستانی، یک مددکار وجود داشته باشد، گفت: بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با ۶۰۰ تختخواب فقط سه مددکار دارد و در بخش خصوصی هم که احتمالاً چنین تصور می‌شود که نیازی به مددکار نیست!.
علی اکبر طاهری اقدم در برنامه افتتاحیه کارگاه توانمندسازی مددکاران قطب دو کشوری، اظهار کرد: رویکرد وزارت بهداشت نسبت به سیستم سلامت در مقایسه با گذشته خیلی متفاوت‌تر شده است و دولت آقای روحانی نیز به مقوله سلامت و اجتماعی شدن آن تاکید دارد.
وی افزود: تنها دغدغه ما پیشگیری و مجهز کردن بیمارستان‌ها نیست، اما فقط ۲۵ درصد تامین سلامتی دست نظام سلامت است و تکمیل شدن چرخه ارایه خدمات سلامت، همکاری سایر ارگان‌ها را نیز می‌طلبد.
وی با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی از مشارکت مردم در حوزه سلامت، اضافه کرد: کانون‌های سلامت محلات و مدد کاری اجتماعی از زمینه‌های تحقق این امر هستند.
طاهری اقدم در ادامه با اشاره به مزایای طرح تحول سلامت، گفت: با اجرای این طرح، پرداختی از جیب مردم به حداقل رسید و دیگر شاهد مشکلاتی همچون پرداخت مبالغ کلان هنگام ترخیص بیماران نیستیم.
وی با تاکید بر این که مددکار کسی نیست که صرفاً به گیرنده خدمت تخفیف دهد، بیان کرد: مددکار فردی عالم است که مشکلات بیمار را تا مرحله برطرف شدن پیگیری می‌کند. به دنبال این ساز و کار هستیم که مشکلات حاشیه‌ای بیمار را نیز حل کنیم که این نیز به کمک مددکاران محقق می‌شود.
طاهری اقدم با تاکید بر ضرورت پیگیری مشکلات بیماران توسط مددکاران، گفت: آسیب‌های اجتماعی همگی به هم مرتبط هستند و در صورت حل نکردن مشکل بیماران در مرحله اول، ادامه مشکلات همان بیمار را به چرخه بیماری و گرفتن خدمت باز می‌گرداند.
مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) بزرگترین و مجهزترین مراکز آموزشی ، درمانی و تحقیقاتی کشور در منظقه شمال غرب به شمار می آید که دارای بالاترین رتبه اعتبار بخشی در میان بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد. مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) در چهار حوزه اصلی ارایه خدمات می نماید، حوزه نخست شامل خدمات تشخیصی و درمانی ، در واحد های بستری، سرپایی و پاراکلینیکی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز