روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 631
  • 761
  • 1,435,028
بین‎المللی شدن دانشگاه، به نفع کشور

مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز تاکید کرد: بین‎المللی شدن دانشگاه، به نفع کشور است.
علیرضا ختائی در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش با اصحاب رسانه، اظهار کرد: دانشگاه تبریز، جزو ۱۶ دانشگاهی است که برای رسیدن به جایگاه۲۰۰ دانشگاه اول جهان در طول ۱۰ سال، با وزارت علوم قرارداد بسته است.
وی افزود: در مجموع ۲۹ مرکز پژوهشی با وزارت علوم قرار دارند، برنامه‎ها در این راستا، هر سه ماه یک بار، پایش می‎شوند و هر دانشگاهی که از برنامه عقب بماند، از رده خارج می‎‌شود.
وی با بیان این که در تابستان سال جاری، ۱۵ نفر از اساتید دانشگاه تبریز از فرصت مطالعاتی خارج از کشور استفاده کرده‌اند، گفت: اساتید می‎توانند با استفاده از فرصت‎های مطالعاتی و ماموریت‎های پژوهشی، سه ماه الی یک سال در کشورهای خارجی به مطالعه و تحقیق بپردازند.
ختائی در پایان بر ضرورت نقد کردن رسانه‎ها تاکید کرد و افزود: اگر من استاد توسط اهالی رسانه، تهدید علمی نشوم، ممکن است کارم را درست انجام ندهم، اما اگر رسانه‎ها منصفانه نقد کنند، بخشی از ضعف‎ها برطرف می‎شود.
سعید شجاعی، مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز نیز در ادامه این نشست، بیان کرد: در قالب طرح «اراسموس»، در ۱۷ رشته، با کشورهای اروپایی، همکاری‌های بین‎المللی داریم.
وی در ادامه، تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز را ۱۴۰ نفر خواند و افزود: بسترسازی‎ها برای جذب حداکثری دانشجویان خارجی در داشگاه تبریز، در حال انجام است و ۱۴۰ دانشجوی در حال تحصیل در این دانشگاه از کشورهای ترکیه، عراق، یمن و سوریه هستند.
موسی محمدپور، مدیر امور فناوری دانشگاه تبریز نیز در ادامه این نشست با بیان این که تمامی مشکلات در کارگروه تحقیق و توسعه دانشگاه، مطرح شده و به تیم تحقیقاتی مربوطه ارجاع داده می‎شود، گفت: با مس سونگون، قرار داریم و در تلاشیم تا با تراکتورسازی نیز قرارداد ببندیم.
زلفی، مدیر مرکز رشد و فناوری دانشگاه تبریز نیز در پایان این نشست، اظهار کرد: مرکز رشد دانشگاه تبریز از سال ۹۰ شروع به فعالیت کرد و ۵۰ واحد و شرکت فعال در این مرکز وجود دارد که ۱۴ مورد از آن‌ها توانسته‎اند امتیاز دانش بنیان شدن را کسب کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز