روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
بین الملل

تاسیس یک مجموعه اسلامی در پایتخت روسیه

یک مجموعه فرهنگی – آموزشی اسلامی در پایتخت روسیه تاسیس شده است که به زودی بطور رسمی گشایش می یابد.
خبرگزاری روسی اینترفاکس از پایان مراحل احداث این مجموعه اسلامی خبر داد که تحت نظارت سازمان دینی ‘میلوست’ (مهربان) زیر مجموعه اداره مسلمانان روسیه فعالیت می کند.
این مجموعه اسلامی که در منطقه ‘مسکوی جدید’ نزدیک ایستگاه متروی ‘بونینسکایا آلِی یا’ جنوب پایتخت روسیه واقع شده و تا هزار نمازگزار گنجایش دارد، در زمین خصوصی احداث شده و فعلا بدون مناره است.
رسانه روسی این مجموعه را مسجد خوانده، اما الدار علاء الدینف امام مسجد جامع مسکو با رد این موضوع اظهار کرد: سازمان دینی میلوست از مکان جدیدی برخوردار شد که بیشتر برای نیازهای این سازمان مناسب است.
وی با بیان اینکه صحیح نیست این مکان را مسجد بنامیم، افزود: محل جدید مرکز فرهنگی- آموزشی است و ساختمان هم با کمک مالی نمازگزاران احداث شده است.

حقوق ماهیانه اعضای داعش چقدر است؟

اسپوتنیک سند منحصربفردی درباره میزان حقوق ماهیانه شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) منتشر کرد.
پلیس فدرال عراق این اوراق حسابداری را در بخش غربی شهر موصل عراق پیدا کرده است.
طبق این سند، حقوق ماهیانه اعضای داعش در ماه محرم گذشته وابسته به وضعیت خانوادگی و تعداد فرزندان آنها بوده است. کمترین حقوق ماهیانه معادل ۷۲ دلار یا ۹۵ هزار دینار عراق برای افراد مجرد تعیین شده است. از این مبلغ ۴۰ دلار به خاطر تغذیه کسر شده و ۳۲ دلار به هر شبه نظامی مجرد پرداخت شده است.
نمونه دیگر یک شبه نظامی به نام ابوجانا است که با ۲۷ سال سن و داشتن همسر و سه فرزند ۱۸۴ دلارحقوق گرفته است. یک نفر دیگر به نام ابوناصر با ۵۵ سال سن وداشتن همسر و شش فرزند ۲۵۶ دلار دریافت کرده است. حقوق ماهیانه دریافتی از ۳۰۰ دلار بیشتر نبوده است.
این در حالی است که به گزارش منابع اسپوتنیک در موصل، در سال ۲۰۱۴ حقوق ماهیانه شبه نظامی خارجی عضو داعش ۱۳۰۰ دلار بوده و علاوه بر این آنها خانه، خودرو، زن صیغه ای و بنزین، کالای کمیاب برای ساکنان محل دریافت می کردند. حقوق ماهیانه اعضای محلی داعش ۶۰۰ دلار بود.

طرح استیضاح ترامپ رسما به کنگره ارائه شد

اکنون پس از سپری شدن یک ماه از این طرح پیشنهادی، این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح ترامپ را به دلیل «ممانعت او از تحقیقات در مورد مداخله روسیه در انتخابات»، رسما به کنگره ارائه کرد.
یک ماه پیش «برد شرمن» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از کالیفرنیا، پیش نویس طرحی را برای استیضاح ترامپ را مطرح و پیشنهاد کرده بود.
شرمن روز ۱۲ ژوئن(۲۲ خرداد) با صدور پیش نویس یک استیضاح، اعلام کرد که دونالد ترامپ به خاطر ممانعت از تحقیقات عادلانه دادگاه فدرال درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده و چندین جرم دیگر باید استیضاح شود.

ابلاغ قانون معاهده استرداد مجرمان بین ایران و کره

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: رئیس‌جمهور در نامه‌ای به وزارت دادگستری قانون معاهده استرداد مجرمان بین ایران و کره را برای اجرا ابلاغ کرد.
رئیس‌جمهور در این نامه قانون «معاهده استرداد مجرمان بین جمهوری اسلامی ایران و‌ جمهوری کره»، مصوب مجلس شورای اسلامی را در اجرای اصل صدوبیست‌وسوم قانون اساسی، برای اجرا به وزارت دادگستری ابلاغ کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز