روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 310
  • 761
  • 1,333,011
بین الملل

روسیه:
ایران از فریادها و تهدیدهای آمریکا نمی هراسد

فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) گفت: تهران از فریادها و تهدیدها هراسی ندارد و طرح های (فشار) آمریکا بر ایران بی نتیجه بوده است.
کلینتسویچ گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران تنش آفرین است و منجر به تشدید اختلاف ها می شود.
خبرگزاری اسپوتنیک نوشت که وی با اشاره به طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه در مجلس شورای اسلامی، گفت: این قانون زنگ خطری بسیار جدی محسوب می شود و ایران در عرصه بین المللی نفوذ زیادی دارد.
کلینتسویچ اظهار کرد: گسترش فهرست تحریم های آمریکا علیه برنامه موشکی ایران به احتمال زیاد به افزایش تشنجات منطقه ای منجر خواهد شد.
وی افزود: البته این اطمینان را دارم که افزایش هزینه های برنامه موشکی به رشد خطرات و تهدیدها از جانب ایران منتهی نخواهد شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه را با رای قاطع بدون مخالف تصویب کردند.
یوری شویتکین معاون کمیسیون دفاع دومای روسیه نیز با انتقاد از رویکرد تحریمی واشنگتن در قبال تهران، گفت: آمریکا باید رویکردی سازنده همراه با احترام، مقابل ایران داشته باشد و اقدام اخیر مجلس این کشور نیز پاسخی به واشنگتن است.
شویتکین گفت: آمریکا باید در مسیر برقراری روابط سازنده و نه افزایش تنش قرار گیرد و دیگر کشورها را به اتخاذ تدابیر پاسخگویانه تحریک نکند.
خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: معاون کمیسیون دفاع دوما با بیان اینکه تصمیم مجلس ایران (تحریم های متقابل) تا حدی تنش درپی دارد، افزود اما این اقدام در هر صورت پاسخی به اقدامات آمریکا است. متاسفانه تاکنون واشنگتن نتوانسته این واقعیت را بپذیرد که دوره نظام تک قطبی جهان پایان یافته و تحمیل خواسته های آمریکا بر دیگر کشورها نادرست است.

قطع دسترسی یک بانک روسی به سوئیفت به دلیل همکاری با ایران

دسترسی یکی از بانک های روسیه به دلیل همکاری با ایران و قرار گرفتن در لیست تحریم های آمریکا، به سوئیفت قطع شد.
یک بانک روسی به خاطر تحریم های آمریکا و همکاری با ایران، از دسترسی به سوئیفت (سیستم بین المللی تبادل اطلاعات مالی) منع شد.
این بانک پس از آنکه مدیریتش تحت تحریم های آمریکا قرار گرفت از سیستم سوئیفت جدا شده است.
این بانک پس از آنکه محدودیت های اقتصادی از ایران برداشته شد برای بانک مرکزی ایران و تعدادی از بانک های بزرگ این کشور، حساب باز کرد، و پس از آن فورا رئیس هیئت مدیره این بانک روسی یک نامه هشدار از سوی سازمان های حقوق بشری ضد برنامه هسته ای ایران، دریافت کرد. در آن نامه به بانک توصیه شده بود که از همکاری با شرکت های ایرانی و سوری خودداری کنند.پیش از این، همین سازمان های حقوق بشری مدیریت این بانک روسی را تهدید کرده بودند که در صورت دوستی با ایران و سوریه، مورد تحریم شخصی قرار خواهند گرفت.
بسیاری از کارشناسان روس معتقدند که نظام مالی روسیه به طور موفقیت‌آمیزی خواهد توانست تا به قطع دسترسی بانک ها به سوئیفت غلبه کند، چراکه روسیه یک سیستم جدید مالی ایجاد کرده است و بیش از ۳۰۰ بانک روسی هم‌اکنون به این سیستم جدید متصل شده‌اند.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز