روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 511
  • 814
  • 1,336,247
بین الملل

کار داعش به زودی تمام نخواهد شد

جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت که روزهای داعش در این کشور به پایان رسیده، اما کار این گروه تروریستی به زودی تمام نخواهد شد.
جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا که در سفری از پیش اعلام نشده وارد بغداد پایتخت عراق شده است ، با شماری از رهبران این کشور از جمله حیدر العبادی نخست وزیر دیدار و گفت وگو کرد.
ماتیس درحالی به عراق آمده که نیروهای عراقی وارد شهر تلعفر یکی از آخرین پایگاه های تروریست های داعش شدند. وی در دیدار با العبادی ضمن تاکید بر ضرورت شکست داعش و بازپس گیری مناطق عراق، گفت: در عملیات آزادسازی موصل بیش از هزار و ۲۰۰ نیروی عراقی کشته و بیش از شش هزار تن زخمی شدند، اما با این حال، این نیروها توانستند روحیه خود را حفظ کنند.
وی گفت: روزهای داعش به سر رسیده است، اما کار این گروه تروریستی هنوز تمام نشده و به زودی هم تمام نخواهد شد. ماتیس همچنین بر حمایت کشورش از تمامیت ارضی عراق و مخالفت واشنگتن با تجزیه عراق تاکید کرد.
سفر ماتیس به عراق دو روز پس از آغاز عملیات آزاد سازی شهر تلعفر در استان نینوا، صورت می گیرد.

اجازه نمی‌دهیم از خاک عراق به ایران حمله شود

نخست وزیر عراق گفت: به هیچ کشوری اجازه نخواهیم داد که برای حمله به کشورهای همسایه از جمله ایران از خاک عراق استفاده کند.
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به این سوال که شما قبل از این در گفت‌وگو با یک رسانه ایرانی اعلام کردید که این یک وظیفه اخلاقی و شرعی است که در صورت تجاوز خارجی به ایران، عراق در کنار ایران بایستد، در صورت بروز درگیری نظامی میان ایران و آمریکا کشور عراق در کنار کدام یک خواهد ایستاد؟ گفت: (هر کشوری) با ملت و خودش خواهد ایستاد، این سخنان من واضح و روشن است و چندین بار تکرار کرده‌ام اجازه نخواهیم داد که برای حمله به کشورهای همسایه و ایران از خاک عراق استفاده شود، زیرا عراق گذرگاه تجاوز به کشورهای دیگر نیست و در صورت بروز درگیری میان ایران و آمریکا اجازه نخواهیم داد که از خاک عراق برای حمله استفاده شود. عراق منافع خود را دارد و از کشورهای دیگر می‌خواهیم که به استقلال عراق احترام بگذارند.
وی افزود: ما مخالف بروز جنگ در بیرون از عراق نیز هستیم، زیرا بروز اختلافات میان کشورها باعث می‌شود دیگر به قضیه مبارزه با داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی اهتمام ورزیده نشود. ما و سوریه بیشترین ضربه را از گروهک داعش خوردیم و می‌دانیم که بروز اختلافات در کشورهای منطقه باعث تشکیل این گروهک شد و ما تلاش می‌کنیم که هیچ گونه جنگی میان کشورهای مختلف به وجود نیاید.

حمایت ایران، نقش مهمی در عبور کشور ما از چالش ها داشت

عماد خمیس نخست وزیر سوریه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در کنار ملت سوریه ایستاد و پشتیبانی اقتصادی تهران نقش مهمی در کاهش چالش های تحمیلی به شهروندان سوری داشت.
عماد خمیس در گفت و گو با شبکه ‘المیادین’ افزود: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران ریشه دار است و به روابط اقتصادی بلند مدت با این کشور می اندیشیم. وی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت سوریه تقدیر کرد وافزود: رویکرد اقتصادی رئیس جمهوری سوریه به سوی مشرق زمین، یکی از عوامل اصلی موفقیت اقتصاد سوریه است و این رویکرد هم اکنون در بازسازی این روابط جلوه گر شده است.
خمیس اضافه کرد: تمایل شرکت های سوری هم اکنون به سوی کشورهای مشرق زمین بویژه ایران، روسیه و چین است که امتیازهایی نیز برای این شرکت ها به دنبال دارد.همه این موارد نشان می دهد که سوریه مکانی مناسب و پرثمر برای سرمایه گذاری است. وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی یکی از اصلی ترین ارکان اقتصاد سوریه است افزود: نمایشگاه بین المللی دمشق بزرگترین نمایشگاه بین کشورهای اطراف است بطوری که ۴۳ کشور با هزار و ۶۰۰ شرکت در آن حضور یافتند و استقبال بازدیدکنندگان در روز افتتاح نمایشگاه، فراتر از تصور بود.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز