روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 3
  • 9
  • 841
  • 1,329,521
بیکاری در جامعه بیداد می‌کند

آیت‌الله هاشم هاشم‌زاده‌هریسی، نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بیکاری در جامعه بیداد می‌کند، گفت: ‌در برابر درخواست اشتغال جوانان خجل هستم.
وی در نشست خبری با رسانه‌های آذربایجان شرقی که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد، با بیان اینکه کرامت انسانی به دلیل جایگاه ویژه بشریت در نزد خداوند بسیار مهم است، گفت: ‌اگر قضاوت‌ها و داوری‌ها علیه هر فردی را شاهد باشیم، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و باید همه انسان‌ها از کرامت انسانی برخوردار شده و احترام انسانیت و شخصیت افراد حفظ شود.
وی با تاکید بر اینکه حقوق الناس مقدم بر حقوق الله است ابراز داشت: حقوق الله با توبه و شفاعت عفو می‌شود اما حقوق الناس «ذَنبٌ لایَغفر» است و باید حقوق مردم و کرامت مردم حفظ شود، باید در تریبون‌ها، منابر و رسانه از کرامت و حقوقالناس و رحمت و محبت دفاع کنیم.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا از آذربایجان در کابینه عضوی ندارد، با اشاره به اینکه از آقای روحانی تعجب می‌کنم که چرا این مسائل را رعایت نکرده است، ابراز داشت: ما هم در آذربایجان افرادی برجسته را تربیت و به سطح برتر مدیریت کشور معرفی نکرده‌ایم ولی باید این موضوع در کابینه مورد توجه قرار می‌گرفت اما نباید مسئله به دستاوریزی برای دشمنان قرار گیرد.آقای روحانی باید از استان‌ها با گروه‌های کارشناسی ارزیابی استانی می‌داشت و آسیب‌شناسی می‌کرد و کابینه جدید را بر اساس آن چینش می‌کردو باید افراد قوی‌تری در کابینه حضور می‌داشتند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد حضور نماینده جدید ولی فقیه در استان، حجت‌الاسلام آل‌هاشم را روحانی مردمی دانست و گفت: مردم از این انتخاب خوشحال هستند و اهل طرد افراد نیست و به جذب حداکثری تلاش می‌کند و باید از این جایگاه مردمی خود برای سرو سامان دادن به استان استفاده کند.
آیت‌الله هاشم‌زاده‌هریسی در مورد سوالی در زمینه ترکیب مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخ داد و گفت: آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی فرد معتدل، مناسب و ارزشمندی برای ریاست مجمع تشخیص است و دیگر افراد هم افراد مناسبی برای این مجمع هستند.
وی ‌با بیان اینکه بیکاری در جامعه بیداد می‌کند و ما هم در برابر درخواست اشتغال جوانان خجل هستم خاطر‌نشان کرد: مدیران در تهران نشسته و از لمس فاجعه بیکاری در جامعه محروم هستند، خانواده‌هایی داریم که از تامین معاش خانواده عاجز مانده‌اند و با مشکلات فراوان مواجه هستند که با حلوا حلوا گفتن مشکلات حل نمی‌شود و باید اقدام جدی در این راستا انجام دهیم.با انداختن تقصیرها به گردن این و آن، مشکل حل نمی شود و همه باید دست به دست هم دهند تا این مشکلات را با هم حل کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز