روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
بی‌خبری از درگذشت معمار فوتبال تبریز کام تراکتوری‌ها تلخ شد

“واسیلی گوجا” سرمربی رومانیایی سابق تیم تراکتورسازی که به عنوان اولین مربی خارجی فوتبال ایران بعد از انقلاب اسلامی شناخته می‌شود، در اواخر سال ۲۰۱۶ به دنبال یک بیماری سخت درگذشته است.
این درحالی است که جامعه فوتبال تبریز هیچ خبری از فوت این مربی سرشناس که فوتبال تبریز را متحول کرده و بازیکنان بزرگی نظیر کریم باقری، سیروس دین‌محمدی، حسین خطیبی، اسماعیل حلالی، یونس باهنر، علی ابراهیمیان، ناصر فرشباف، ناصر فراستی و …. پرورش داده بود، نداشت.
عکس تیمی تراکتورسازی با سرمربیگری واسیلی گوجا
مرگ واسیلی گوجا در سکوت کامل خبری نشان می‌دهد که اگر در ویترین و جلوی چشم باشید همه به یادتان هستند، اما در دورانی بازنشستگی حتی مرگ‌ات هم خبر نمی‌شود.
واسیلی گوجا که از وی به عنوان معمار فوتبال تبریز یاد می‌شود، در سال ۱۳۶۹ به عنوان سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز انتخاب شد و در سال ۱۳۷۱ این تیم را به مقام سوم ایران رساند. وی در سال‌های ۷۴ و ۸۳ نیز هدایت تیم تراکتورسازی را برعهده داشت.
این مربی رومانیایی برای مدتی مدیر آکادمی باشگاه دبیری تبریز بوده و مشغول به استعدادیابی بود که پس از چندی به کشورش بازگشت و درنهایت در سن ۶۱ سالگی در زادگاهش بروشو رومانی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
تصویری از واسیلی گوجا در آخرین روزهای زندگی‌اش
سرنوشت این مربی خارجی تراکتورسازی همانند رایکوف سرمربی صربستانی استقلالی‌ها بود. سی سال پس از ترک باشگاه استقلال توسط رایکوف و در زمستان سال ۸۵ مسئولان این باشگاه تهرانی اعلام کردند که در پی یافتن او و دعوت‌اش به ایران برای تجلیل و قدردانی هستند، اما آن هنگام چند ماه از مرگ مربی پیشین استقلال می‌گذشت.
در حالی که هیچ خبری از فوت واسیلی گوجا در ایران منتشر نشده است، چندین سایت و روزنامه کشور رومانی فوت این مربی سابق تراکتورسازی را تایید کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز