روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,099
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,311
بی‌دقتی پیمانکار در ثبت درخواست‌ها، مخابرات را بدهکار می‌کند

معرفی مشاغل در ۱۱۸ با چاشنی هزینه برای صاحبان مشاغل

بی‌دقتی پیمانکار در ثبت درخواست‌ها، مخابرات را بدهکار می‌کند

اخیراً در قبوض تلفن ثابت ردیفی با عنوان خدمات ۱۱۸ مشاغل اضافه شده که ارقام متفاوتی به عنوان هزینه به کارکرد تلفن ثابت در آنها ثبت می‌شود برای همین بعد از دریافت تعدادی از این قبوض از قشرهای مختلف که به عنوان مشتری از خدمات تلفن ثابت استفاده می‌کردند برای دریافت اطلاعات لازم از کم و کیف موضوع به سراغ مدیر عامل مخابرات آذربایجان‌شرقی رفتیم و وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز ضمن تایید دریافت این نوع هزینه از مشترکان گفت: بنا به درخواست مشتریان برای بهره‌مندی از خدمات معرفی مشاغل که با استناد به درخواست کتبی امضاء شده و با پشتوانه‌ای از قرارداد و فرم پیمانکار طرح صورت می‌گیرد این هزینه به قبوض تلفن ثابت اضافه می‌شود و در این خدمات شماره مشتریان به عنوان صاحبان مشاغل در سیستم اطلاعات ۱۱۸ ثبت و به متقاضیان تلفن در این مشاغل ارائه می‌شود.

تا این جای امر، طرح از نظر کارکردی ایده‌آل به نظر می‌رسد و حتی می‌توان از آن به عنوان طرحی که به کمک صاحبان و متقاضیان مشاغل شتافته یاد کرد، اما موضوع زمانی گنگ و مبهم می‌شود که این هزینه برای دارندگان تلفن ثابتی صادر شده که مربوط به مصارف خانگی بوده و به هیچ عنوان در مجموعه‌ای خدماتی، کارگاهی، تولیدی و … که عنوان شغل را یدک بکشد استفاده نمی‌شود.

محمد فرقانی در پی تماس‌های متعدد خبرنگار ما و ارائه مستندات لازم، از بررسی موضوع و احتمال وجود اشتباه صورت گرفته توسط پیمانکار خبر داد و افزود: اگر از مشترکی، نسبت به اعمال هزینه خدمات ۱۱۸ مشاغل در قبوض وجود داشته باشد مخابرات به این اعتراض رسیدگی می‌شود. وی با اشاره به اینکه اطلاعات مربوط به خدمات ۱۱۸ مشاغل توسط پیمانکار جمع‌آوری شده است، اظهار داشت: در صورت اعتراض مشترکان پرونده و سوابق آنها به منظور حصول اطمینان بررسی می‌شود که این خدمت به درخواست صاحب تلفن و با استناد به فرم مربوطه ارائه شده یا بدون درخواست بوده است.

فرقانی در پاسخ به اینکه تکلیف مبالغ دریافت شده از مشترکان چه خواهد شد، تاکید کرد: در صورتی که اشتباه از طرف پیمانکار و مخابرات باشد کل مبالغ دریافتی به عنوان بستانکاری مشترک اعمال شده و به وی بازگردانده می‌شود.

این مقام ارشد استان در حوزه ارتباطات مخابراتی در عین حال اضافه کرد: مشترکانی هم که تاکنون و بر مبنی درخواست خود از خدمات ۱۱۸ مشاغل بهره‌مند شده‌اند ولی دیگر تمایلی برای قرار گرفتن در لیست این خدمات ندارند نیز می‌توانند با مراجعه به دفاتر مخابراتی نسبت به حذف درخواست خود اقدام کنند.

وی با وجود درخواست‌های چندین باره نتوانست آماری را در رابطه با لیست خدمات ۱۱۸ مشاغل مبنی بر اینکه در حال حاضر تعداد مشاغلی معرفی شده با استفاده از این طرح چه تعداد بوده به خبرنگار فارس در تبریز ارائه دهد و اظهار داشت: پیمانکار نتوانسته هنوز در این رابطه آماری را استخراج کند و به محض دریافت لیست که پیش‌بینی می‌شود بیشتر از یک ماه زمان نیاز دارد، این ارقام در اختیار شما قرار می‌گیرد.

حال با این روند چگونه با پیمانکاری که نمی‌تواند کوچک‌ترین آمار و اطلاعاتی از عملکرد خود ارائه دهد قراردادی بسته می‌شود تا مشاغل ما را در ۱۱۸ معرفی کند جای سئوال و بحث دارد و مهم‌ترین اینکه چگونه به عملکرد این پیمانکار نظارت می‌شود تا از عدم قرار گرفتن مشترکان در لیست خدمات ۱۱۸ مشاغل جلوگیری شود.

به هر حال امیدواریم همانطور که مخابرات برای دریافت هزینه با کوچک‌ترین ترفندی اقدام می‌کند نسبت به ارائه خدمات بهتر به مشترکان نیز حساس بوده و برای این مورد نیز دنبال بهانه و ترفند جدیدی باشد.

به دلیل رقابتی شدن بخش تلفن همراه با توجه به وجود اپراتورهای متعدد در کشور کم و بیش، هر چند نامحسوس خدمات ارائه شده نیز بهبود یافته که در صورت امکان‌پذیر شدن انتقال این تجربه به تلفن ثابت شاید شاهد تحول در این بخش از خدمات ارتباطی در سطح کشور نیز باشیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز