روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 324
  • 761
  • 1,333,025
بی‌سابقه ترین رأی تاریخ فوتبال علیه تراکتور!

هوادارانی که از تبریز و دیگر شهرهای کشور برای تماشای بازی فوتبال این همه سختی را به جان خریده و به تهران سفر کرده اند،مطمئنا هدفشان حمایت از تیم است نه فحاشی و آشوب!
کمیته انضباطی طی حکمی آرای صادره خود درخصوص تخلفات صورت گرفته در بازی های هفته دوم و سوم لیگ برتر را اعلام کرد. اولین نکته جالب آرای صادره این است که همه تیم های متخلف و جریمه شده تیم های شهرستانی هستند و فقط تیم استقلال از تهران در میان آن ها حضور دارد آن هم با کمترین میزان جریمه در کل آرا و فقط با یک میلیون تومان جریمه!
نکته جالب دیگری که در این حکم جلب توجه می کند و شاید در تاریخ فوتبال بی سابقه باشد، جریمه ۱۵ برابری تیم میهمان نسبت به میزبان است. آن هم به دلیل تخلف تماشاگران!
به گونه ای که تیم تراکتور سازی تبریز که در تهران و در ورزشگاه آزادی میهمان تیم استقلال بود به پرداخت ۱۵ میلیون جریمه نقدی و تیم استقلال میزبان به پرداخت یک میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.
هوادارانی که از تبریز و دیگر شهر های کشور برای تماشای بازی فوتبال این همه سختی راه را به جان خریده اند و به تهران سفر کرده اند، مطمئنا هدفشان حمایت از تیم محبوبشان است نه فحاشی و آشوب! چیزی که در بازی های قبل و در بازی هفته دوم مقابل دیگر تیم تهرانی و در ورزشگاه یادگار امام تبریز به خوبی نمایان بود. و همچنین در همان ورزشگاه آزادی نیز این را دیدیم که بعد از مشخص شدن نتیجه مسابقه، همین تماشاگران، فهم و فرهنگ بالای خود را به رخ همه کشیدند و به مدت نیم ساعت در ورزشگاه با حمایت از تیم محبوبشان، بازیکنان و کادر فنی تیم را دلداری دادند پس اگر هم به تشخیص کمیته انظباطی، تخلفی از سوی آنان صورت گرفته است باید دید که چه عاملی باعث بوجود آمدن این قضایا شده است. آن هم قبل از مسابقه و قبل از مشخص شدن نتیجه مسابقه! این سوال به ذهن می آید که میزبان با چه اقداماتی میهمانان تبریزی اش را وادار به چنین حرکاتی کرده است. میزبان استقلال است و قطعا مسئولیت تمامی اتفاقات رخ داده با آن تیم. اگر حرمت هواداران و بازیکنان تراکتور سازی درست نگه داشته می شد آن ها نیز جواب فحاشی و بی حرمتی های میزبان را نمی دادند. پس جریمه انظباطی اصلی باید یقه استقلال میزبان را می گرفت نه تراکتور سازی میهمان را، و درست هم این بود که حتی اگر با تیم تهرانی مماشات می شد و جریمه اش بیشتر از تیم شهرستانی نمی شد، حداقل با آن برابر می بود!
البته قطعا کمیته انظباطی نیز بر همین مطلب اشراف و اذعان کامل داشته است، چرا که فقط در ذیل همین رای توضیح آورده است که “این رای قابل تجدید نظر خواهی است!”
باید نشست و دید که تبعیض های کمیته انظباطی و فدراسیون فوتبال بین تیم های تهرانی و شهرستانی که سابقه طولانی نیز دارد تا کی ادامه خواهد داشت و باید منتظر ماند و دید که در هفته های آینده که تیم های شهرستانی میزبان تیم های تهرانی خواهند بود، آرای صادره چگونه صادر خواهد شد!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز