روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
بی‌قانونی در ایجاد مطب پزشکان باعث بی‌نظمی ترافیکی در منطقه می‌شود

رئیس پلیس راهور استان آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: متاسفانه هسته مرکزی شهر تبریز( خیابان ۱۷ شهریور، پاستور و ارتش) مملو از مطب‌های پزشکی، داروخانه و آزمایشگاه در یک خیابان ۱۵ کیلومتری است که مراجعه بیماران از شهرستان‌ها و استان‌های دیگر نظم ترافیکی خاص و غیر قابل کنترل ایجاد کرده است.
میکائیلی با اشاره به ساخت مجتمع‌های تجاری و اقتصادی و بدون لحاظ وضعیت ترافیکی در داخل شهرگفت: متاسفانه علاوه بر مجتمع‌های ترافیکی، در حال حاضر ۹۰ درصد بانک‌ها بدون در نظر گرفتن پارکینگ در حریم تقاطع جانمایی شده‌اند.
وی افزود: تبلیغات محیطی نیز از دیگر عوامل بی‌نظمی ترافیک است به طوریکه قریب به ۶۰ درصد تصادفات فوتی شهرهای استان عدم توجه به جلوست ؛ حواس‌پرتی یکی از مصادیق عدم توجه به جلوست که ناشی از به هم‌ریختگی و آشوب در چشم‌اندازهای بصری شهری است که به نوعی می‌توان گفت آلودگی بصری آن باعث این‌گونه حوادث می‌شود.تمام اطراف خیابان‌های شهری مملو از تلویزیون‌های تبلیغاتی، بنرها، بیلبوردها و لایت‌باکس‌هایی است که مصداق بارزی بر حواس‌پرتی رانندگان است.
وی با بیان اینکه در سطح شهرها به خصوص تبریز مسابقات ورزشی و نمایشگاه‌های متفاوتی برگزار می‌شود که بدون اخذ مجوز از پلیس راهور اقدام می‌کنند، افزود: نهایتاً این موضوعات منجر به بی‌نظمی و تراکم و کاهش ایمنی ترافیک و سوانح می‌شود.
میکائیلی نبود تجهیزات و جرثقیل‌های سنگین برای جمع‌آوری تصادفات خاص شهری را عامل مهم دیگر در بی‌نظمی ترافیکی اعلام کرد و ادامه داد: متاسفانه در تصادفات خاص شهری تجهیزات و وسائط نقلیه خاصی برای جمع‌آوری تصادفات وجود ندارد که در تصادفات رخ داده جمع‌آوری عوامل تصادف ساعت‌ها به طول انجامیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز