روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 144
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,356
بی توجهی به روستاها و چند توصیه

آنچه مشخص است اینکه به برکت انقلاب اسلامی مشکلات بسیاری در کشورمان حل شده است ولی کاملاً ریشه کن نشده چنانکه بر همگان معلوم است اکثر مشکلات در زمینه هایی مانند بیکاری، ترافیک و آلودگی هوای شهرهای بزرگ ، آسیب دیدگی کشاورزی و منابع طبیعی و کم آبی در بعضی از مناطق کشور و خالی از سکنه شدن روستا ها و غیره در نتیجه مهاجرتهای روستائی در ۳۰ و ۴۰ سال گذشته به وجود آمده است و برای حل مشکلات موجود انجام کارهای زیر سریعاً واجب و ضروری می باشد:
۱ ) برای اینکه روستاها کاملا خالی از سکنه نشود صنعت کشاورزی توسعه پیدا کند. هرچند ادغام روستاهای کم خانوار در یک محل مناسب و همچنین ادغام زمین های کم مساحت و یکسان سازی زمین های کشت لازم است و برای خدمات رسانی هم بهتر بنظر می رسد .
۲) در سراسر ایران هیچ شخص یا فردی حق فروش زمین جای خانه را نداشته باشد فروش جای خانه فقط و فقط در دست دولت قرار گیرد و همین فروش جای خانه توسط اشخاص سودجو علّت اصلی خالی شدن روستاها و گسترش بی قواره شهر ها شده است .
۳ ) در اختیار گرفتن زمین های کشاورزی بلااستفاده و بایر که صاحبان آنها از سالها قبل به شهر مهاجرت نموده وبه مشاغل شهری مشغول هستند و هرگز روی زمین های کشاورزی کشت و برداشت و فعالیت کشاورزی ندارند .
۴ ) انتقال کارخانجات تولیدی کوچک و متوسط به کنار روستاها برای اینکه کشاورزان روستائی تقریبا ۷ ماه به کار کشاورزی مشغول می باشند و بقیه سال را بیکار هستند.
۵ ) هر کشاورز روستائی که به هر علّت می خواهد از کار کشاورزی دست کشیده و به شهر کوچ نماید یکسال قبل به بخشداری محل اطلاع و مهاجرت خود را بیان نماید و بخشداری هم علت مهاجرت و تعداد درخواست کنندگان مهاجرت را به استانداری و وزارت کشور گزارش دهد .
توضیح اینکه فروش زمینهای دایر و باغات در سراسر کشور آزاد است الا زمین جای خانه .
در پایان عرایض اگر مطالب فوق به موقع انجام شود ۸۵ درصد مشکلات موجود در کشورمان حل خواهد شد و اگر به عرایض و مطالب فوق توجه نشود در ۳۰ سال آینده تمام روستاهای کشور ایران خالی از سکنه خواهد بود و شاید تعداد انگشت شماری روستا در اطراف شهرهای پرجمعیت باقی مانده باشد و تمام جمعیت یکصد میلیون نفری ۲۵ الی ۳۰ سال آینده ایران در چند شهر بزرگ و پرجمعیت متمرکز و ساکن خواهند شد . والسلام
م . نویدی از تبریز

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز