روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 322
  • 1,139
  • 1,383,629
بی خطر سازی پسماندهای دارویی و شیمیایی ضروری است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز بر ضرورت بی خطر سازی و عادی سازی پسماندهای دارویی و شیمیایی شرکت های دارو سازی تاکید کرد.
به گزارش شهریار، علیرضا اصغری در جریان بازدید از شرکت داروسازی زهراوی ضمن تاکید بر عادی سازی پسماندهای دارویی و شیمیایی از سوی شرکتهای داروسازی استان ، افزود : از آنجایی که مسئولیت دفن اصولی و بهداشتی پسماندهای شهری بر عهده این سازمان میباشد ضرورتاً می بایست پسماندهای دارویی و شیمیایی که عموماً خطرناک هستند از سوی شرکت های دارو سازی ، بی خطر سازی و عادی سازی شوند.
اصغری افزود: عادی سازی و بی خطر سازی پسماندهای دارویی و شیمیایی مسئله ضروری و مهمی است است و این مسئله باعث خواهد شد تا دفن آنها که در مرکز دفن فنی مهندسی بهداشتی پسماندهای شهرداری تبریز برای محیط زیست خطر ساز نباشد و سلامت شهروندان را تهدید ننماید.
اصغری در ادامه با تقدیر از مسئولان شرکت داروسازی زهرواوی گفت: از دیگر شرکتهای داروسازی استان در خصوص بی خطر سازی و تفکیک زباله های دارویی در راستای جلوگیری از آسیب رساندن به سلامت شهروندان و عدم مواجه با پیگیری مراجع قضایی ، در چند روز آینده بازدید خواهد شد
در این بازدید از مراحل تولیدات دارویی و تفکیک پسماندهای دارویی بازدید شد و فرم های تحویل پسماند این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و از سیستم زباله سوز شرکت داروسازی زهراوی بازدید شد.
همچنین در این بازدید مقرر شد با همکاری و تعامل بین شرکت زهراوی و سازمان پسماند ، ضایعات این شرکت را طی مراحلی به مواد و وسایل های با ارزش و مورد استفاده تبدیل کرد .
در پایان این بازدید اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز با اهدای لوح تقدیر و تندیس طلایی پاک از اقدامات و عملکرد شرکت داروسازی زهراوی در خصوص تفکیک پسماندهای دارویی و شیمیایی و همچنین عادی سازی این پسماندها تقدیر کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز