روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 511
  • 753
  • 1,437,413
بی کفایتی در دانشگاه آزاد

همه دلسوزان این کشور باید بر روی دانشگاه آزاد حساس باشند. چرا که دانشگاه آزاد نماد چرخش های سیاسی و البته برخوردهای سیاسی تر است. نیازی به پنهان کردن این مساله نداریم که اغلب نهادها و یا موسسات وابسته به اینکه بر راس آنها چه کسانی از چه طیف هایی حضور داشته باشند ، تشخص سیاسی می یابند و هر پدیده ای که در آن روی میدهد از این منظر سیاسی مورد تحلیل قرار میگیرد.
مثلا فرض کنید وزیر راه ، فردی بنام آخوندی باشد. فارغ از اینکه عملکرد او مثبت یا منفی باشد ، همینکه او آشکارا از لیبرالیسم دفاع کرده است، یک دین سیاسی برای پوپولیستها و مارکسیستهای وطنی ایجاد میکند تا حتی اگر یک اتوبوس شهری هم تصادف کرد و در اثر آن یک هم وطن فوت نمود، این خبر باید تیتر روزنامه کیهان و جوان شود تا به بهانه آن شروع کنند به تخریب و فحاشی علیه آخوندی. در واقع فوت آن شهروند بهانه ای می شد تا عقده های سیاسی طرف مقابل بر سر آن وزیر خالی شود.
در دورانی که هاشمی رفسنجانی ریاست دانشگاه آزاد را بر عهده داشت کافی بود مثلا یک جوان در این دانشگاه خودکشی کند یا یک دانشجو پایش سر بخورد و اتفاقی بیفتد.
تیتر های رسانه های به اصطلاح انقلابی پر میشد از این جملات ( وا اسلاما، شان دانشجو فلان شد، دانشجو در تفکر لیبرال ارزشی ندارد و هزاران تیتر کذایی) .
حال ببینید در اثر بی کفایتی مجموعه ریاست فخیمه ، ۱۰ دانشجوی این دانشگاه فوت کرده اند ، ضایعه ای خلق شده است که حتی رهبر معظم انقلاب هم بخاطر آن پیام تسلیت میدهند ، اما احدی از رسانه های مثلا انقلابی هیچ مسئولیتی را متوجه نوع ریاست بی کفایت دانشگاه آزاد نمی کند و هیچ کس هم استعفای آنان را طلب نمی کند.
دلیل این مساله کاملا روشن است ، همچنانکه عرض شد خود مساله یا پدیده اهمیتی ندارد ، فقط این نکته مهم است که با این پدیده یا حادثه چه کسی را میتوان مورد هتک حرمت قرار داد و چنین است که بی کفایتی مسئولین دانشگاه آزاد عملا ندید گرفته میشود.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز