تأمین ارز مورد نیاز واردکنندگان را پیگیری می‌کنیم

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به قابلیت‌های استان در حوزه تجارت، خواستار ورود جدی شرکت‌های بازرگانی و تولیدکنندگان به حوزه واردات کالاهای اساسی مورد نیاز مردم شد و اطمینان خاطر داد که تأمین ارز مورد نیاز واردکنندگان را از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری خواهد کرد.
مجید خدابخش در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، با اشاره به کمبود برخی از مواد اولیه تولید و اقلام اساسی مورد نیاز مردم در بازار، اظهار داشت: اجازه واردات این کالاها یک فرصت است که باید از ظرفیت تجار و بازرگانان استان در این راستا استفاده و بتوانیم حداقل مشکل استان را حل کنیم.
وی افزود: واردکنندگانی که بخواهند مواد اولیه و کالاهای اساسی را وارد کنند ارز دولتی در اختیار آنان قرار می‌گیرد و بنده وظیفه خود می‌دانم که تأمین ارز مورد نیاز آنان را از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری کنم.
استاندار آذربایجان شرقی یکی از دلایل افزایش قیمت برخی از کالاها در بازار را عدم عرضه آنها عنوان کرد و گفت: کالاهایی که توسط دستگاه‌های نظارتی به عنوان کالاهای احتکار شده کشف و ضبط شده‌اند باید با روش‌های منطقی در بازار توزیع شود، زیرا امر موجب تنظیم قیمت‌ها خواهد شد.
وی افزود: البته باید اطمینان حاصل شود که این کالاها با قیمت مصوب به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد و در این خصوص دستگاه‌های نظارتی وظیفه مهمی بر عهده دارند.
خدابخش تأکید کرد: همه تولیدکنندگان و شرکت‌های پخش طبق قانون موظفند موجودی انبارهای خود را به سامانه جامع انبارها اعلام کنند تا مشمول مجازات‌های مربوط به احتکار نشوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از