روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 188
  • 749
  • 1,336,673
تأکید بر اولویت قرار دادن ضریب بازیافت در میادین نفتی

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که «تزریق منابع جدید مالی و وارد کردن تکنولوژی‌ جدید از جمله نیازهای صنعت نفت برای افزایش ضریب بازیافت است»، گفت: انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی می‌تواند در این مسأله به صنعت نفت کشور کمک کند.
علی ادیانی ، با تأکید بر اینکه توجه به ضریب بازیافت در صنعت نفت کشور از اولویت‌های کلیدی است، گفت: متأسفانه ما در بحث ضریب بازیافت ذخایر و معادن مشکلات عمده‌ای داریم.
وی افزود: یکی از مولفه‌ها برای افزایش ضریب بازیافت توجه به انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی با صنعت نفت است که می‌تواند با استفاده از تکنولوژی‌های موجود در دنیا به این امر کمک کند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه اکثر میادین نفتی ما عمر کهنی دارند و نیاز به بازیافت در آنها وجود دارد، گفت: ما با دو مشکل روبرو هستیم؛ نخست اینکه به تزریق منابع جدید مالی نیاز داریم و از طرف دیگر باید تکنولوژی و فناوری متناسب با این کار را وارد کنیم.
ادیانی خاطرنشان کرد: البته در این زمینه مجلس در قالب قانون‌گذاری به دولت اجازه داده تا نسبت به خرید تجهیزات و یا وارد کردن فناوری‌های به‌روز اقدام کند.
وی در پایان اظهار کرد: هم در برنامه پنجم توسعه و هم در شرایط عمومی قراردادها به دولت اجازه داده شده تا نسبت به نیازهای حوزه صنعت نفت تجهیزات و فناوری‌های به‌روز را تهیه کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز